Portalo jonavoszinios.lt redakcija sulaukė Stanislovos pasakojimo, kuriame kalbama ne tik apie tai, kaip dar 20-ajame amžiuje buvo pristatoma spauda, bet taip pat keliamas klausimas apie šių laikų paštininkų darbą ir, anot jonavietės, ne visuomet laiku pristatomą prenumeratą. Kokiu principu pristatomi leidiniai šiuo laikmečiu, komentuoja Lietuvos pašto atstovė. 

Jaunos mergaitės pečius slėgė didžiulis pilnas krepšys 

Stanislova pasakoja, kad daugiau nei prieš pusę amžiaus, jos, jaunos laiškininkės pečius slėgė sunkus, spaudos pilnas krepšys, tačiau nepaisant atokių vietovių, kurias tekdavo jai pasiekti, visi skaitytojai laiku gaudavo spausdintą žodį. 

"Norėčiau pasidalinti savo pamastymais. Apie 1962 metus teko padirbėti laiškininku. Aptarnaudavau tolimu nuo miestelio kaimų gyventojus, o pagrindinė susisiekimo priemonė buvo vyriškas dviratis. Jaunos mergaitės pečius slėgė didžiulis pilnas krepšys, bet iki pietų išvežiodavau ir išdalindavau“, - prisiminimais dalinasi jonavietė. 

"Ar laiškininkai pritingi, ar kitos priežastys?" 

Moteris kelia klausimą, kodėl tokiu stropumu nepasižymi šiuolaikiniai laiškininkai, nes, anot Stanislovos, spauda ją pasiekia pavėluotai -  ar laiškininkai pritingi, ar kitos priežastys? 

„Dabar jau krepšiai pustuščiai, yra šiuolaikinės susisiekimo priemonės MIESTO RIBOSE, o  spaudą gauname apie 11. 30 val. arba 12.30 val.  Apie 1980 metus moterėlės išnešiodavo iki 7.30 val., ar vėliausiai iki 9 val. ryto. Rajoninį laikraštį gauname ne penktadienį, kaip prekyboje, o šeštadienį,  apie pietus. Kodėl  taip yra? Ar laiškininkai pritingi, ar kitos priežastys? Prenumeruoti nesinori, nes parduotuvėje nusipirksi šviežią spaudą", - rašo Stanislova. 

Pristatymo laikas priklauso nuo daugelio aplinkybių 

„Lietuvos pašto laiškininkai prenumeratą gavėjams visuomet stengiasi pristatyti tą pačią darbo dieną, kai laikraštis gaunamas pašte. Svarbu pastebėti, kad pristatymo laikas priklauso nuo daugelio aplinkybių – tą dieną pristatomos korespondencijos bei siuntų kiekių, ar nėra išmokų mokėjimo laikotarpis – joms teikiame pirmenybę, gyvenant pandemijos laikotarpiu reikšmingas rodiklis ir laiškininkų sveikata, taip pat oro sąlygos. Atsižvelgiant į tai, galimi nežymūs pristatymo laiko svyravimai, tačiau galime patikinti, kad laiškininkai visuomet stengiasi prenumeratą pristatyti kuo greičiau“, - komentavo Lietuvos pašto atstovė Monika Pulokė.

 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: