Šiandien vykusį antrąjį renginį Joniškyje sveikinimo žodžiu pradėjo Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius ir laikinai einantis STT direktoriaus pareigas Jovitas Raškevičius, kurie akcentavo korupcijos prevencijos svarbą savivaldoje.

„STT ne vienerius metus akcentavo vidaus kontrolės savivaldoje stiprinimo poreikį, o turint omeny, kad joms atiduodama vis daugiau funkcijų tokiose srityse, kaip finansinės paramos teikimas, teritorijų planavimas ir statyba, sveikatos apsauga ir viešieji pirkimai, taip pat viešojoje erdvėje pasirodanti informacija ir periodiškai gaunami pranešimai dėl įtariamo savivaldybių lėšų neskaidraus, nepagrįsto naudojimo ir atskaitomybės trūkumo, skatina aktyviau kalbėti apie antikorupcinės aplinkos formavimą savivaldoje. Naujai išrinktiems merams ir sudarytų Antikorupcijos ir Etikos komisijų nariams, svarbu ne tik rodyti pavyzdį, kuriant korupcijai atsparią aplinką, bet ir imtis veiksmų, kad tokia aplinka būtų suformuota. Tikimės, kad STT organizuojamas renginių ciklas prisidės prie tokios aplinkos kūrimo ir supažindins su korupcijos prevencijos svarba“, – kalbėjo pirmajame pranešime STT direktoriaus pavaduotoja Rūta Kaziliūnaitė.

Šiuose STT organizuotuose renginiuose pristatyta korupcijai atsparios aplinkos kūrimo svarba savivaldoje, interesų derinimas ir lobizmas, vidaus kontrolė savivaldybėse ir gerosios valdysenos indeksas. Pranešimus skaitė STT, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos, Finansų ministerijos ir VšĮ Valdymo koordinavimo centro atstovai.

„Ar nulinė korupcijos tolerancija viešųjų paslaugų srityje yra neįmanoma misija? Ne, įmanoma! Tą įrodė ir Joniškio ligoninė susitardama ne tik dėl nulinės tolerancijos, bet ir nepakantumo atmosferos įstaigoje. Tą įrodė ir Joniškio rajono savivaldybės administracijos atliktas teikiamų paslaugų vertinimas, kurio duomenimis daugumos respondentų teigimu, administracijos darbuotojai niekada užuominomis arba kitaip neleido suprasti, kad už palankų klausimo sprendimą ar suteiktą paslaugą jam turėtumėte atsidėkoti. Tokie rezultatai pasiekiami tik tuomet, kai visose be išimties srityse vykdomas kryptingas ir nuolatinis korupcijos netoleravimo procesas“, – teigė STT organizuotame renginyje dalyvavęs Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius.

Specialiųjų tyrimų tarnyba šių renginių ciklą tęs šių metų rudenį.

STT inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: