Š. m. kovo mėnesio pradžioje Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinė tyrimų valdyba kartu su visomis teritorinėmis valdybomis pradėjo didelės apimties ikiteisminį tyrimą, kuriuo siekiama nustatyti, ar organizuojant ir dalyvaujant skirtingų sveikatos priežiūros įstaigų medicininės įrangos ir kitų medicinos priemonių viešuosiuose pirkimuose, buvo padarytos korupcinės nusikalstamos veikos. Tęsiant tyrimą dėl sveikatos apsaugos sektoriaus viešųjų pirkimų – šią savaitę išsiplėtė įtariamųjų ratas, kurių pėdsakai atvedė į Jonavą.

Anot STT, iš viso šiuo metu įtarimai dėl įvairių korupcinių veikų pateikti 51 asmeniui, tarp jų – 29 privačių įmonių atstovams ir 22 gydymo įstaigų darbuotojams, iš kurių devyni – gydymo įstaigų vadovai, vienas jų - Jonavos ligoninės direktorius Paulius Vasilavičius.

„Taip, galime patvirtinti, kad tarp įtariamų gydymo įstaigų vadovų yra – Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika,  Naujininkų poliklinikos vadovė Vilija Kristina Židonienė ir Jonavos ligoninės direktorius Paulius Vasilavičius“, - Jonavos žiniasklaidai patvirtina STT Komunikacijos skyriaus viršininkė Renata Keblienė.

Kol kas detalesnė informacija apie tyrimą nėra teikiama, siekiant nepakenkti tyrimo eigai.

STT pareigūnų surinkti duomenys šiuo metu leidžia įtarti, kad medicinos priemonėmis ir įranga prekiaujančių įmonių atstovai, galimai veikdami įvairiomis neteisėtomis priemonėmis, per ilgesnį nei vienerių metų laikotarpį galėjo sudaryti sąlygas įmonėms neteisėtai laimėti įvairių Lietuvos gydymo įstaigų pirkimų už daugiau kaip 3 mln. EUR.

Tyrimą atlieka STT Centrinė tyrimų valdyba kartu su visomis teritorinėmis valdybomis. Tyrimą kontroliuoja, organizuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento bei apygardų prokuratūrų Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrių prokurorų grupė.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: