Teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai pastebi, kad į keliones po Europos šalis gyventojai vis dar išvyksta be Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK). Taip elgdamiesi žmonės rizikuoja, nes viešnagės užsienyje metu sutrikus sveikatai už medicinos pagalbos paslaugas gali tekti sumokėti iš savo kišenės. Štai viena šiaulietė, išvykusi be ESDK, kelionėje patyrė traumą. Šiuo atveju sveikatos priežiūros paslaugas suteikusi užsienio šalies ligoninė kreipėsi į Šiaulių TLK dėl kortelę pakeičiančio sertifikato, ir moteriai nereikėjo susimokėti pačiai. Kitais atvejais žmogui gali tekti sumokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, o grįžus į Lietuvą kreiptis į TLK dėl kompensacijos.   

Primename, kad su ESDK keliauti saugiau. Šis dokumentas patvirtina, jog privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustas žmogus Europos Sąjungos šalyse, taip pat Norvegijoje, Islandijoje, Lichtenšteine, Šveicarijoje ir Jungtinėje Karalystėje turi teisę gauti būtinąją medicinos pagalbą, kurios išlaidas visiškai arba iš dalies apmoka ligonių kasos.   

Pasibaigus karantinui, ligonių kasos vėl aptarnauja gyventojus gyvai, tad nemokamai kortelę dažniausiai galima gauti iš karto atėjus į TLK.

ESDK galima atsiųsti ir paštu. Šią paslaugą ligonių kasos teikia visiems privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms. „Atsižvelgiant į tai, kad Šiaulių regione stebima kintanti epidemiologinė situacija, patariame siųstis ESDK paštu ir taip išvengti nebūtinų kontaktų“, – atkreipia dėmesį Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė.

ESDK siuntimo paslauga apmokama iš ligonių kasų lėšų.

Kitas būdas išvengti nepageidaujamų kontaktų – parsisiųsti į mobilųjį įrenginį kortelę pakeičiantį sertifikatą. Apdraustasis gali pats elektroniniu būdu užpildęs nustatytos formos prašymą suformuoti šį sertifikatą sau ir nepilnamečiams savo šeimos nariams.

Užsisakyti ESDK arba ją pakeičiantį sertifikatą galima čia.

Svarbu žinoti, kad ESDK ir ją pakeičiantį sertifikatą priima tik valstybių nacionalinėms sistemoms priklausančios gydymo įstaigos, sudariusios sutartis su ligonių kasomis ar valstybinį sveikatos draudimą įgyvendinančiomis įstaigomis. Už pacientui suteiktą būtinosios medicinos pagalbą sumoka paslaugas teikiančios valstybės ligonių kasa, o priemokas ar mokesčius pacientas moka pats. ESDK negarantuoja planinės sveikatos priežiūros.

Savarankiškai privalomojo sveikatos draudimo įmokas mokantys asmenys, norėdami gauti kortelę ar sertifikatą, turi būti sumokėję šią įmoką ir už einamąjį mėnesį.

Pažiūrėti vaizdo įrašą galite čia.

Daugiau vaizdo įrašų rasite čia.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: