Kaip atrodytų vaiko sukurtas pašto ženklas? Ieškoti atsakymo į šį klausimą ėmėsi Lietuvos paštas, nusprendęs pakviesti visus 3-16 metų amžiaus vaikus dalyvauti naujame konkurse ir sukurti savąjį pašto ženklą. Pastarojo tema –  „Mano augintinis“.  

Konkurso sąlygos itin paprastos. Tereikia griebti pieštuką, flomasterį, dažus ar kitą piešimo priemonę ir pasitelkus visą turimą fantaziją ant popieriaus lapo įamžinti mylimiausią gyvūną, kuris ir puoštų naująjį pašto ženklą – kačiuką, šuniuką, akvariume gyvenančias žuvytes, ponį ar kitą augintinį. 

„Kiekvienas pašto ženklas yra ir šalį bei jos gyventojus atspindintis atributas. Šį kartą į jo kūrimo procesą nusprendėme pakviesti ir vaikus. Tokiu būdu tikimės ne tik išlaisvinti vaikų kūrybiškumą, kurio jie tikrai nestokoja, bet ir galbūt paskatinti susidomėjimą kartais egzotiškai skambančia filatelijos sritimi.  Todėl visus, neabejingus piešimui vaikus raginame būti aktyviais dalyviais, o skleisti žinią apie konkursą kviečiame ir vaikų mokytojus bei šeimos narius“, – sako Lietuvos pašto Komunikacijos departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė. 

Konkursui pateiktus vaikų pašto ženklų piešinius vertins Pašto mokos ženklų leidybos komisija. Su laimėtoju arba jo atstovu bus sudaryta autorinė sutartis bei išmokėtas honoraras.   

Kadangi pašto ženklo kūrimo tvarka turi atitikti tam tikrus specifinius reikalavimus, visi dalyviai kviečiami susipažinti su pašto ženklo kūrimo ir darbo pateikimo komisijai reikalavimais. Juos galite rasti filatelijai skirtame Lietuvos pašto svetainės polapyje 

Darbus kviečiame siųsti iki 2022 m. lapkričio 28 d., elektroniniu paštu manozenklas@post.lt. 

  

Per metus Lietuvos paštas išleidžia 20–25 pašto ženklus. Pagrindinė bendrovės misija – būti Lietuvą su pasauliu jungiančiu patikimu siuntų pristatymo ir laiškų siuntimo partneriu.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: