Mieste renovuojant vis daugiau daugiabučių, gyventojau jau ne pirmą kartą kelia klausimą apie namų sienų plyšiuose ar balkonuose perinčių paukščių saugumą. Šįkart į portalą jonavoszinios.lt paskambino skaitytoja Regina, kuri neslėpė nerimo dėl jos buto balkone gyvenančių balandžių jauniklių.

Bijo dėl jauniklių

,,Turiu butą, kuriame šiuo metu negyvenu. Jis turi balkoną, kuris, deja, yra neįstiklintas. Po renovacijos, tai bus ištaisyta, tačiau kol butas negyvenamas, jo balkone įsikūrė balandžiai. Su vyru visaip bandėme juos vaikyti - įrengėme plėšrius paukščius primenančias statulas, tačiau balandžių tai neišgąsdino ir vieną dieną, atvykusi apžiūrėti buto, balkone radau staigmeną - mažus balandžiukus.

Žinoma, tai nepradžiugino, bet dar labiau nepradžiugino renovaciją atliekančio darbininko žodžiai - jis pasakė, kad balkonas turi būti iškraustytas, o balandžiai - kenkėjai. Suprask, kad turėčiau kažką su jais padaryti. Vienas dar puse lūpų užsiminė, kad jie gali pasirūpinti ,,naujais gyventojais".

Norėjau pasiteirauti, ar darbininkai gali reikalauti tiesiog išmesti paukščiukus? Nežinau, kur kreiptis, bet nenoriu, jog jiems kas nutiktų", - teigė skaitytoja.

Saugo valstybė

Susiekus su Aplinkos apsaugos departamentu, akcentuota, kad visi paukščiai yra saugomi valstybės. 

,,Balandis yra toks pat valstybės saugomas paukštis kaip ir kiti. 

Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 4 str. 2 d. gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais", - teigė departamentas.

Gali grėsti rimti nemalonumai

Pridurta, jog už žiaurų elgesį su gyvūnais ir gyvūnų kankinimą asmenys traukiami administracinėn ar baudžiamojon atsakomybėn.


,,Jeigu yra susuktas lizdas, o jame – kiaušiniai ir jaunikliai – tai lizdo liesti niekas neturi teisės.
Priešingu atveju gali būti nustatyta žala gamtai ir kaltininkai, kurie turėtų atsakyti už pasekmes. Šiuo atveju reikėtų išlaukti kol jaunikliai paliks lizdą", - paaiškino departamentas.

Kilus įtarimams dėl gyvūnų ar paukščių saugumo, visada gali pranešti ne tik aplinkosaugininkams, bet ir policijos pareigūnams.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Taip pat skaitykite: