Jonaviečiai pastebi, kad jų miesto žaliasis veidas anaiptol nenustumtas į antrą planą - skirtingais metų laikais jį puošia skirtingi augalai, o norint supažindinti gyventojus su Jonavos medžiais, tam sukurtas ir specialus žemėlapis.  Apželdinimo specialistų pastangas pastebi ir skaitytoja Regina, į redakciją paskambinusi dėl lapuočių saugumo - moteris pastebi, kad jos kieme augančių medžių kamienus bei šaknis apspitę vabaliukai.

,,Matau, kaip rūpinamasi žaliosiomis miesto erdvėmis, į jas įdedama daug darbo. Sunku nepastebėti, kad miestas žydi bei žaliuoja. Kadangi man žaluma taip pat labai rūpi, kreipiuosi į jus su klausimu būtent dėl jos.

Gyvenu Kosmonautų gatvėje. Pastebėjau, kad ant kieme augančių medžių apstu raudonų vabaliukų. Ar jie nėra kenksmingi? Galbūt medžiams reikia suteikti pagalbą?", - teiravosi Kosmonautų gatvės gyventoja.

UAB ,,Jonavos paslaugos" želdynų tvarkymo skyriaus vedėja Rasa Imbrasienė portalui jonavoszinios.lt patikino, kad nerimauti nėra ko - skaitytojos užfiksuotuose kadruose įamžintos nekenksmingos blakės, vadinamos kareivėliais.

Kaip nurodo skirtingi šaltiniai, šios blakės itin mėgsta saulėkaitą. Jas ypatingai traukia liepos.

Ankstyvą pavasarį didelius jų būrius galima pamatyti ant medžių kamienų, tvorų, malkų krūvų.

Prasidėjus poravimuisi, kuris trunka apie 30 valandų, patelės vilioja patinėlius tik šiai rūšiai būdingu patinėlius jaudinančiu kvapu. Patelė deda kiaušinėlius į žemę, po nukritusiais lapais, šakomis, akmenimis. Iki rugpjūčio visiškai išsivysto nauja karta. 

Maitinasi nukritusiomis augalų sėklomis, siurbia augalų sultis, vabzdžių kiaušinėliais, kartais paskanauja smulkiais negyvais bestuburiais.

Blakės kareivėliai nesislepia nuo priešų, nes yra nevalgomos. Iškilus pavojui, nuo priešų ginasi paskleisdamos nemalonų kvapą.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: