Seimas po svarstymo pritarė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės ir Alkoholio kontrolės įstatymų pataisomis, kuriomis siekiama Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui, nustačius pažeidimus, suteikti teisę duoti privalomuosius nurodymus viešojo elektroninių ryšių tinklo paslaugų teikėjui.

„Nuo šių metų liepos 1 d. įsigaliojus draudimui parduoti elektronines cigaretes ir jų pildykles su skoniais, susiduriama su situacija, kad kai kurie ūkio subjektai, piktybiškai darantys pažeidimus ir siekdami išvengti savo interneto svetainės blokavimo bei atsakomybės, interneto svetaines registruoja užsienyje, o prekybą vykdo Lietuvoje. Tokiu atveju Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas negali uždrausti informacijos skleidimo“, – anksčiau yra teigęs šių pataisų iniciatorius Seimo narys Vytautas Kernagis.

Anot parlamentaro, vienintelis kelias užkirsti vartotojams prieigą prie tokios užsienyje registruotos interneto svetainės – tai duoti privalomą nurodymą tinklo paslaugų teikėjui blokuoti svetainę ir tada vartotojai negalėtų prie jos prisijungti ir matyti jos turinio, kur ji bebūtų registruota.

Tokiu būdu siekiama apsaugoti Lietuvos Respublikos rinką nuo uždraustos alkoholio, tabako gaminių ar elektroninių cigarečių reklamos ir vykdomos vidaus ar tarpvalstybinės nuotolinės prekybos tabako gaminiais ar elektroninėmis cigaretėmis.

Po svarstymo už šiuos projektus (Nr. XIVP-2036(2), Nr. XIVP-2037(2) balsavo 102 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 9 parlamentarai. Tam, kad naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

 

Seimo Spaudos biuro inf.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: