Koronavirusui neatsitraukiant, nemažėja baimė ir tarp gyventojų - skaitytojai nuolat prašo pasidomėti įvairiais klausimais, susijusiais su pandemija, praneša apie įtarimus dėl karantino taisyklių pažeidimų. Šįkart į redakciją kreipėsi Šveicarijos kaimo gyventojas, kuris pranešė apie tai, jog susirgo kelios pardavėjos, dirbančios jo kaime įsikūrusioje parduotuvėje ,,Aibė". Išsakytas nuogąstavimas, jog nustačius susirgimus, nebuvo atlikta patalpų dezinfekcija, kas, šveicariškio žodžiais tariant, sukėlė pavojų ne tik kitoms pardavėjoms, bet ir pirkėjams. ,,Aibė" savo ruožtu tikina, jog parduotuvėje laikomasi visų reikalavimų.

Ne vienas susirgimas

,,Serga ne viena pardavėja. Susirgus vienai, mano žiniomis, parduotuvės niekas nedezinfekavo, o nedezinfekuotose patalpose turėjo dirbti kitos pardavėjos, kurios vėliau irgi susirgo. Šveicarijos kaime serga ir ne vienas žmogus. Kadangi daug kas lankosi ,,Aibėje", kyla įtarimas, jog žmonės  ligą (aut. past. Covid - 19) galėjo parsinešti būtent iš jos", - pasakojo vyras, nenorėjęs viešai atskleisti savo tapatybės (vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

Tikina, kad dezinfekuoja nuolat

Susisiekus su UAB ,,Jotrungė" prekybos direktore Žydrūne Sinkevičiene akcentuota, kad ,,Aibėje" nuolat laikomasi visų reikalavimų, kurie yra keliami parduotuvėms. 

,,Parduotuvėje yra laikomasi visų vyriausybės nustatytų reikalavimų prekybos vietai. Patalpos vėdinamos kas dvi valandas, dezinfekuojami paviršiai, reguliuojami pirkėjų srautai, dėvimos apsauginės veido kaukės", - pasakojo parduotuvės atstovė. 

,,Šveicarijos km. Jonavos raj. veikiančioje ,,Aibės" parduotuvėje skirtingu laikotarpiu sirgo trys pardavėjos", - paklausta apie susirgimų skaičių teigė ji.

Apie dezinfekciją

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, kad nustačius susirgimus darbovietėje, jos valymas privalo būti atliktas vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis. 

Nustačius, kad įtariamas ar patvirtinus COVID-19 atvejis buvo tam tikroje patalpoje pvz., viešam laukiamajame, ofise, viešbučio kambaryje, saviizoliacijos kambaryje ir kt., ji pirmiausia turi būti vėdinama mažiausiai 1 valandą, po to kruopščiai valoma neutraliu valikliu. Po valymo neutraliu plovikliu paviršiai nukenksminami dezinfektantu, veikiančiu virusus.

Apie detalų dezinfekcijos veiksmų planą plačiau galite skaityti čia. 

Ragina pranešti

Valstybinė darbo inspekcija savo ruožtu akcentuoja, kad darbuotojai, įtariantys, jog darbdavys neužtikrina saugių ir sveikatai nekenksmingų darbo sąlygų dėl Covid-19 ligos, visada gali pateikti skundą. 

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Taip pat skaitykite: