Vairuotojai nepavargo plūstis dėl uždarytos Rimkų žiedinės sankryžos, dėl P. Vaičiūno gatvės žymėjimo ir klausimais užverčia žiniasklaidą. Projektuotojai teigia, kad naujai pertvarkomomis gatvėmis jie patenkinti, nes viskas pagal taisykles, o rajono savivaldybė tvirtina, kad darbus stabdo nenumatytos aplinkybės. Tačiau sužibo viltis, kad darbai bus baigti, Žemaitės gatvėje pamačius gatvių ženklinimo įrangą. Ar tikrai galima sakyti, kad „ledai pajudėjo“?

Juk žadėjo „tuoj, tuoj“

„Na, tai kada atidarys Rimkų sankryžą? Juk žadėjo „tuoj, tuoj“, „dar iki Kalėdų, dar šiais metais“, vėliau aiškino – „jau gegužę“, o žiedinė sankryža kaip uždaryta, taip ir neatidaryta. Gegužė beveik įpusėjo“, - šiandien ryte sulauktas jonaviečio Liutauro priminimas.  

„Tai kaip su tuo žiedu? Lauksime kitų metų? Įdomu, kas atsakingas ir kaip paaiškins, kodėl jis užblokuotas blokais“, - vėlų antradienio vakarą rašė Laimonas.

„Kaip su gatvės pripeckiojimu? Dabar skaitau, kad baigiasi žiedo rekonstrukcija ir vis tiek jis uždarytas. Dabar privarė visokių „bebrų“, kad net su mažyte mašinyte sukant iš P. Vaičiūno į A. Kulviečio gatvę sudarai avarinę situaciją. Mes paprasti žmonės, bet žiūrint į naujai perdarytas gatves – juokiamės. Ir liūdna, ir gėda darosi, kad „dideli“ žmonės neprotauja visai. Buvo plačios gatvės, bet paėmė ir „sudirbo“. Ir nejaugi dviratininkams neužtenka vieno jiems skirto tako? Pamatė kažkur pasaulyje kaip daro, ir „davai“ daryt pas mus. Juk gatvės vairuotojams turi būti, reikia jas platinti, kad prasilenkti būtų įmanoma autobusams, gaisrinėms, greitosioms mašinoms. Užtenka, kad Kauno gatvėje kvailysčių pridarė su bandomaisiais projektais, dabar tas pats su Rimkų gatvėmis, mes – bandomieji triušiai. Aš 40 metų dirbau mechaniku, supratimą šiokį tokį turiu, tad gatvės, mano manymu, „sudirbtos“ už mūsų visų pinigus. Kai iš naujo sužymės gatves, bus per vėlu ką nors keisti“, - telefonu vakar vakare priekaištus rėžė senjoras.  

Tokių klausimų ir kritikos strėlių nuolat sulaukia žiniasklaida. Spėjama, kad teiravimosi lavina, dėl vis dar tvarkomų Žemaitės g. ir P. Vaičiūno gatvių važiuojamųjų dalių, plūsta ir į savivaldybę, ir gatvių projekto autoriams - inžinierių ir projektuotojų įmonei „Urban Line“.

„Urban Line“ specialistai projektu patenkinti

Jonavoje vykdomo projekto vadovas Vitalijus Aleksandrovas tvirtino, kad jų įmonės „Urban Line“ specialistai projektu patenkinti. Bet, kaip yra žinoma, projektas neįtiko nei gyventojams, nei merui, nei savivaldybės Saugaus eismo komisijai (SEK). Pastaroji po balandžio 1-osios posėdžio nusprendė siūlyti koreguoti projekte numatytus sprendinius.

„Oficialiai mes projekto nekoregavom, projekto taisymo nedarom. Tokį sprendimą priėmė savivaldybė ir tai yra politinis, o ne techninis sprendimas. Mūsų projektas atitinka taisykles ir nematom bėdos dėl šio išpūsto burbulo, kai visuomenė reaguoja, spaudžia politikus, o jie sprendinius paveda vykdyti savivaldybės administracijai.

Mes, projektuotojai, ginam savo sprendinį, kuris nėra blogas. O kad yra ažiotažas, kad visuomenė ir kai kurie tarybos nariai sureagavo – tai yra Jūsų reikalas ir turit teisę susitvarkyti. O kad yra daug emocijų – mes pripratę, bet  kaip ekspertai, projektuotojai - gerai jaučiamės tiek dėl žiedo, tiek dėl P. Vaičiūno ir Žemaitės gatvės“, - situaciją detalizavo Jonavoje vykdomo projekto vadovas Vitalijus Aleksandrovas.

Gatvių ženklinimas strigo

Kaip yra žinoma, jau balandžio mėnesio pradžioje P. Vaičiūno gatvės dalyje nuo žiedo iki Chemikų g. posūkio panaikintos automobilių stovėjimo vietos kelkraštyje privačių namų pusėje. Pagal projektą, gatvių ir žiedinės sankryžos ženklinimas numatytas dvejomis spalvomis, raudonai išryškinant dviračių juostą. Tačiau numatytas ženklinimas pagal pakoreguotą planą strigo sugedus įrangai.  

„Buvo priimtas sprendimas neatidaryti žiedinės sankryžos, kol visi darbai, įskaitant gatvių ženklinimą, nebus baigti visu 100 procentu. Deja, planavo per savaitę suženklinti, bet praeitą savaitę sugedo raudonos spalvos ženklinimo įranga.

Pagal pataisytus projektinius sprendinius P. Vaičiūno gatvėje vienoj pusėj panaikintos parkavimo vietos, pakeista ašinės linijos vieta, o eismo ribotuvai, esantys ties posūkiais, bus perkelti – taip padidės posūkio radiusas. Bet eismo ribotuvai, apsaugantys dviračių juostą, liks savo vietose“, - aiškino savivaldybės Statybos, remonto ir architektūros skyriaus vedėjas M. Petrauskas.

Rimkų žiedinėje sankryžoje planuojamas eismo paleidimas

Kaip šiandien papildomai informavo savivaldybės Statybos, remonto ir architektūros skyrius, gatvių ir Rimkų žiedinės sankryžos ženklinimo balta spalva darbai bus baigti per savaitę. Tikimasi, kad kitos savaitės antroje pusėje eismas žiedinėje sankryžoje bus atvertas.

Deja, dviračių juostos ženklinimas raudona spalva lieka nežinioje. Kaip ir minėta, sugedus šios spalvos įrangai, teks laukti detalių, kurių Lietuvoje nėra.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: