Ingridai Šimonytei debatuose pareiškus, kad dėl problemų švietimo sektoriuje kaltos savivaldybės, Seimo narys Eugenijus Sabutis viešai kreipiasi į premjerę reikalaudamas sąžiningai prisiimti atsakomybę už chaosą švietimo sektoriuje.

Pasak E. Sabučio, dėl Vyriausybės vadovės delsimo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos darbas paralyžiuotas, sunkiausių problemų sprendimas atidėtas neterminuotai.

„I. Šimonytės kaltinimai savivaldybėms – įžūlus bandymas nusimesti atsakomybę už chaosą švietime.

Ši Vyriausybė nuolat atranda ką apkaltinti. Kaltinimų jau anksčiau sulaukė mokytojai ir jų profsąjungos, kliuvo pačioms mokykloms, mokiniams ir visai švietimo bendruomenei. Tuo tarpu dėl skandalingų ministerijos klaidų ir aplaidumo atsakomybės neprisiėmė niekas“, – primena parlamentaras. 

Seimo narys Eugenijus Sabutis sako, kad premjerės polinkis švietimo problemas spręsti vieninteliu metodu – mažinant išlaidas – kelia didelį susirūpinimą.   

 „Nesibaigiantis darbo brokas švietimo ministerijoje, mokyklų tinklo kriterijų kaitaliojimas varo į neviltį visus.

Dabar vėl matome, kad Vyriausybė vadovė mokyklų tinklo pertvarkos naštą ir atsakomybę nori užmesti savivaldybėms. Premjerės retorikoje vėl viršų ima finansiniai išskaičiavimai: kodėl išmokslinti vaiką vienur kainuoja brangiau, kitur pigiau? Tokie buhalteriniai išvedžiojimai atrodo labai primityviai. O kaip dėl socialinių padarinių? Kas bus, jeigu uždarysime visas mažesnes mokyklas, nes jos neva „neatsiperka ir nepasimoka“?“ – klausia E. Sabutis.  

Parlamentaro įsitikinimu, vykdydama pertvarkas, valdžia privalo paisyti savivaldybių nuomonės ir kritinių pastabų.

„Jei kalbame apie vaikų ugdymą, „optimizavimas“, t. y. išlaidų mažinimas, jokių problemų neišspręs: priešingai – ilgalaikėje perspektyvoje dėl tokio skurdinimo atsiras dar daugiau ir dar sunkesnių problemų.

Absoliučiai visų savivaldybių biudžetų išlaidos atrodo taip: 50 proc. skiriama švietimui, likusi dalis tenka visoms kitoms sritims. Visi nutarimai ir taisyklės yra „nuleidžiami iš viršaus“, savivaldybių savarankiškumas šioje situacijoje yra itin ribotas. Jos privalo vykdyti Vyriausybės sprendimus, todėl premjerės pasisakymai atrodo keistai“, – komentuoja E. Sabutis. 

„Taip užsipulti savivaldą paprasčiausiai nesąžininga. 

Užuot visus šunis karusi ant savivaldybių, I. Šimonytė verčiau pasidomėtų savo reformų rezultatais. Pavyzdžiui, ko pasiekta plačiai reklamuota „Tūkstantmečio mokyklų“ programa? Apskritai – koks jos strateginis tikslas? Deja, jokių teigiamų rezultatų nėra, kaip nėra ir Švietimo ministro“, – sako Seimo narys E. Sabutis.

Pagal lrs.lt inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: