Vengiant interesų konflikto ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) dėmesio, šiandien vykusiame rajono tarybos posėdyje, kaip masinis užkratas pasipylė tarybos narių prašymai nusišalinti nuo vieno ar kito svarstomo darbotvarkės klausimo.   

Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymas reikalauja vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Šiandien masiniai tarybos narių nusišalinimai pasipylė pristačius rajono 2022-2024 metų strateginį veiklos planą bei Jonavos rajono savivaldybės 2022 metų biudžetą.

Vieni pristatytuose klausimuose įžvelgė interesų konfliktą teigdami, jog jie, jų artimieji ar giminės dirba, mokosi ar kitaip susiję su įstaiga, kuriai ketinama skirti biudžeto lėšas, todėl negali balsuoti už pateiktą projektą ir būtina nusišalinti nuo jo. Kiti akcentavo, kad gyvena jie ar giminės konkrečioje gatvėje, rajone, kurį ketinama remontuoti biudžeto lėšomis, treti teigė, jog rašo projektus, kuriems ketinama skirti lėšų, tad kolegų prašė pritarti jų nusišalinimui.

Miesto vadovas prašė tarybos narių pritarti jo nusišalinimui balsuojant dėl karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos ir Joninių šventės finansavimo, mat jo vardas yra Mindaugas, sūnaus vardas – Jonas, tad šiuo atveju gali kilti interesų konfliktas.

Tarybos narys Arvydas Gasys, prašydamas pritarti jo nusišalinimui balsuojant dėl biudžeto teigė, jog dėl strateginio veiklos plano nenusišalino, nes tas planas tik svajonės, o biudžetas – rimti dalykai.

Ironiškai savo nusišalinimą pateikė meras Mindaugas Sinkevičius, akcentuodamas, kad jau pasiektas atitinkamas absurdo lygis. Miesto vadovas prašė tarybos narių pritarti jo nusišalinimui balsuojant dėl karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos ir Joninių šventės finansavimo, mat jo vardas yra Mindaugas, sūnaus vardas – Jonas, tad šiuo atveju gali kilti interesų konfliktas.

Jonavos rajono savivaldybės taryba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo 11 str. 1 d. bei Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos 2019-10-30 sprendimu Nr. KS-270 patvirtintų Kriterijų 3 p. nuostatomis, gali nepriimti kolegų nusišalinimų, tad aukščiau išvardinti nusišalinimai nepriimti ir po ilgokai užtrukusios priėmimo/nepriėmimo procedūros, svarstomiems darbotvarkės klausimams pritarta.

Plačiau apie 2022 m. rajono biudžetą, kuris šiemet viršija 67 mln. eurų ir yra 10 mln. eurų didesnis nei pernai, galite skaityti ČIA. 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: