Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai nagrinės bylą,kurioje S. O., P. B., R. S., E. G. ir I. J. kaltinami dėl nusikalstamu būdu gauto turto įsigijimo arba realizavimo (Baudžiamojo kodekso 189 str. 2 d.). Du iš šių asmenų – S. O. ir R. S. – kaltinami ir dėl transporto priemonės identifikavimo numerių suklastojimo, neteisėto sunaikinimo ar pakeitimo (BK 306-1 str. 1 d.).

S. O. kaltinamas, jog galimai žinodamas, kad automobiliai gauti nusikalstamu būdu, iš nenustatytų asmenų įgijo 33 200 eurų vertės automobilį „Škoda Kodiaq“, Lenkijoje pagrobtą 35 619 eurų vertės automobilį „Škoda Kodiaq“, Lenkijoje pagrobtą 44 000 eurų vertės „Mercedes Benz GL63 AMG“, iš kito bylos kaltinamojo E. G. įgijo Čekijoje pagrobtą 35 000 eurų vertės „Porsche Cayenne“, iš kaltinamųjų E. G. ir I. J. įgijo Lenkijoje pagrobtą 40 000 eurų vertės automobilį „Mercedes Benz C220D“, o iš Ž. A., kurio atžvilgiu buvo atskirtas atskiras ikiteisminis tyrimas, įgijo Vokietijoje pagrobtą 38 912 eurų vertės automobilį „Porsche Cayenne“.

Bylos duomenis, šiuos automobilius kaltinamieji R. S. ir S. O. galimai išardė atskiromis detalėmis ir internete patalpino jų skelbimus. Manoma, kad išardžius automobilius, jų likusių rėmų išvežimą organizavo kaltinamasis P. B., kuris juos perdavė išvežti apie nusikalstamą veiką nieko nežinančiam asmeniui. R. S. ir S. O kaltinami ir dėl Lenkijoje pagrobto automobilio „Škoda Kodiaq“ identifikacinio numerio (VIN) kodo sunaikinimo, jį nušlifuojant.

Bylos duomenimis, S. O kaltinamas ir dėl to, jog žinodamas, kad 20 400 eurų vertės automobilis „Mercedes Benz C200D“ yra gautas nusikalstamu būdu, t.y. pagrobtas, jį įgijo ir juo naudojosi. Įtariama, kad kitiems asmenims sunaikinus šio automobilio VIN kodą, automobiliui buvo įmontuotas kitos, į metalo laužą anksčiau atiduotos, transporto priemonės VIN kodas, taip pat pakeistas automobilio variklis, greičių dėžė, elektronikos komponentai bei kitos detalės. S. O. valdė bei naudojosi šia transporto priemone iki 2022 m. sausio 16 dienos, kai kratų metų metu iš dviejų transporto priemonių agregatų sukomplektuotas automobilis bei nusikalstamu būdu įgyto automobilio demontuotos dalys buvo surastos policijos pareigūnų.

Kauno apylinkės teismo inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: