„Atsižvelgdami į tai, kad smulkieji verslininkai vis dar negali įprastai vykdyti veiklos ir kad ši priemonė yra aktuali smulkiajam verslui, nusprendėme skirti papildomą finansavimą ir pratęsti šios priemonės taikymą, kad nesuskubę ja pasinaudoti turgaviečių verslininkai gautų jiems reikalingą pagalbą. Raginame turgaviečių prekiautojus pildyti paraiškas ir tikimės, kad ši parama leis smulkiesiems verslininkams bent šiek tiek sumažinti pandemijos ir karantino metu patirtus nuostolius“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pagal priemonę „Turgavietės mokesčio kompensacija“ į vienkartinę 300 eurų išmoką pretenduoja turguje ne maisto produktais prekiaujantys smulkieji verslininkai, kurių ekonominė veikla yra įtraukta į Karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą. Vienas prekiautojas gali gauti vieną kompensaciją nepriklausomai nuo turimų prekyviečių skaičiaus.

Taip pat kompensaciją galės gauti ir amatininkai: siuvėjai, pynėjai, juvelyrai ir kt., kurie turgavietėje gali prekiauti neįsigiję prekybos liudijimo, – jiems tokią teisę užtikrina turimas verslo liudijimas.

Norintys gauti kompensaciją turgaviečių prekiautojai turės pateikti supaprastintos formos paraišką Valstybinės mokesčių inspekcijos sistemoje Mano VMI.

lrv.lt inf. 

Taip pat skaitykite: