Jau tapo įprasta, kad kiekvieną penktadienį bendrovė „Jonavos vandenys“ skelbia savaitės pradžioje paimtų mėginių rezultatus (juos rasite ČIA). Analizuojant ir lyginant kelių paskutinių savaičių paimtų mėginių vandens kokybės rodiklius, įmonė teikia išvadą, kad situacija vandens kokybės prasme stabilizuojasi ir neblogėja, - praneša UAB „Jonavos vandenys“.

Pagrindinio rodiklio (KSV 22﮿C(1ml)), kėlusio nerimą, skaitinės vertės neviršija leistinų normų. Tą patį „Jonavos vandenys“ teigia ir apie bendrosios geležies kiekį bei kitus indikatorinius rodiklius. (Vasario 26 d. pateiktus vandens mėginių rezultatus rasite ČIA).  Įvertinus naujus mėginių rezultatus, įmonė teigia, kad šiai dienai Jonavos miestui ir Ragožių kaimui tiekiamas saugus geriamas vanduo.

Kaip buvo minima ankstesniuose pranešimuose, toliau tęsiami darbai, kurie padės užtikrinti reikiamus tiekiamo geriamo vandens kokybės rodiklius.

Šių metų vasario mėn. 17 d. pasirašyta sutartis su hidrogeologijos bendrove UAB „Artva“. Šios sutarties apimtyje bus gauti duomenis apie Pabartonių vandenvietės (ši vandenvietė tiekia vandenį Jonavos miestui ir Ragožių kaimui) daugiametės vandens gavybos poveikį esamų gręžinių būklei, produktyvaus sluoksnio geofiltracinėms savybėms ir požeminio vandens kokybei. Kitaip tariant, bus išsiaiškinta, ar įmanoma išgauti iš 30-40 metų eksploatuojamų gręžinių projektinius vandens kiekius, kurie buvo nustatyti prieš keturis dešimtmečius. Pagal sutartinius įsipareigojimus, duomenys dirbančių 8 gręžinių turėtų būti pateikti š. m. liepos – rugpjūčio mėn. Esant būtinybei kitų gręžinių (užkonservuotų gręžinių) duomenys būtų pateikti iki š. m. gruodžio mėn. 31d.

Dar kartą primenama, kad pablogėjus tiekimo vandens kokybei (atsiradus nepriimtinai spalvai, kvapui ir pan. ) prašome informuoti bendrovę „Jonavos vandenys“ nurodant adresą, laiką, datą. Įmonės specialistai bus dėkingi, jei pridėsite ir vaizdo medžiagą, patikslinsite, problema su šaltu ar su karštu vandeniu. Tai svarbu aiškinantis vandens kokybės pablogėjimo priežastis.

UAB "Jonavos vandenys" inf. 

 

Taip pat skaitykite: