„Reiktų atkreipti dėmesį, kad šių metų veiklos planas, kas liečia inžinerinių tinklų statybą, ženkliai kuklesnis, lyginant su 2020 m. ar 2019 m. veiklos planais. Priežastis paprasta – ES neskiria lėšų vandentvarkai“, - sako UAB „Jonavos vandenys“ direktorius Romas Keliauskas.

Planuojami nauji lietaus valymo įrenginiai

„Iš praeitais metais skirtų ES lėšų šį pavasarį Sodų gatvėje baigėme lietaus nuotekų statybos darbus ir pasirašėme statybos darbų sutartį su rangovu dėl 3, 4 lietaus baseinų sujungimo. Šio projekto apimtyje bus pakloti lietaus nuotekų magistraliniai tinklai nuo Vasario 16-osios g. ir Varnakos upelio susikirtimo iki Kauno g. Atsiradus lėšoms būtų statomi dar vieni lietaus valymo įrenginiai ties Kauno gatve, šalia upelio“, - teigia R. Keliauskas.

Laiptai nuo Chemikų g. nebebus teršiami nuotekomis

Tikriausiai gyventojai prisimena, kad laiptai nuo Chemikų link Vasario 16-osios gatvės ne kartą buvo užpilti buitinėmis ir lietaus nuotekomis. Norint išspręsti šią problemą buvo priimtas sprendimas iki Kauno gatvės sumontuoti papildomą 600 m trasą. Šiems darbams atlikti jau pasirašyta darbų atlikimo sutartis. Galimai jau kitą savaitę bus pradėti trasos tiesimo darbai. Turint šią trasą atsiras galimybė senąją trasą remontuoti, plauti.

UAB „Jonavos vandenys“ praeitų metų pabaigoje atliko technologinių įrenginių pastato, esančio šalia Chemikų g. 70-o daugiabučio, remontą. Patiesus dar ir naują 600 metrų trasą, gyventojai ant laiptų nebeturėtų išvysti tekančių nuotekų. Remonto darbai gyventojams nepatogumų nesukels, visi žemės darbai bus atliekami uždaru būdu.

Atliekami senos vandentiekio trasos atstatymo darbai

Šiuo metu nuo Kauno gatvės iki Kranto g. vandens tiekimas vykdomas viena sena linija. Š. m. sausio 5 d., trūkus pagrindinei Jonavos miesto magistralinei vandentiekio linijai, visam Jonavos miestui vanduo buvo tiekiamas iš rezervuarų sumažintu slėgiu. Taip buvo siekiama užtikrinti nenutrūkstamą vandens tiekimą visam miestui magistralės remonto metu. Dabar atliekami atstatymo darbai dalies senos vandentiekio trasos į  Jonavos miesto vandens gerinimo stotį iš Pabartonių 1-o kėlimo stoties.

Dėl suplanuotų didelės apimties darbų gali tekti atjungti vandenį 

Vienas iš šių metų sudėtingųjų darbų laukia viršutinėje miesto dalyje dėl kurių gali tekti nutraukti vandens tiekimą Rimkų mikrorajonui, Juodmenos kvartalui, Lakštingalų ir Kosmonautų mikrorajonams, Ragožių kaimui. Čia planuojama pagrindinės vandentiekio linijos d400 (diametro) kameros rekonstrukcija.  

„Noriu akcentuoti, kad tai bus sudėtingi darbai, nes viršutinėje miesto dalyje gali tekti stabdyti vandens tiekimą. Pabrėžiu, kad tai tik galimas vandens tiekimo nutraukimas, bet nebūtinai jis bus nutrauktas. Stengsimės ieškoti variantų (linijų sužiedimo pagalba), kurie užtikrintų nepertraukiamą vandens tiekimą vartotojams. Darbus greičiausiai atliksime nakties metu, kad vartotojai pajustų kuo mažiau nepatogumų. Šis darbas neišvengiamas, nes vandentiekio uždaromoji- skirstomoji armatūra pasenusi ir bėgant laikui rizikos dėl avarinių situacijų tik didės. Prieš pradedant darbus informuosime gyventojus. Taipogi noriu atkreipti dėmesį, jog yra tikimybė, kad kameros rekonstrukcijos metu suprastės geriamojo vandens kokybė. Situacija laukia ne iš maloniųjų, bet, deja, kitaip neįmanoma“, - pasakoja Romas Keliauskas.

Vandens gerinimo bei kiti darbai

Šiuo metu Jonavos mieste vykdoma paviršinių lietaus nuotekų tinklų inventorizacija, tačiau bendrovė suplanavusi eilę darbų ir kaimiškose seniūnijose.

Jau į pabaigą Užusalių valymo įrengimų antros sekcijos statybos -remonto darbai. Plėtra reikalinga dėl naujų vartotojų pajungimo. Finansuojant ES bus pajungti 132 vartotojai.

Šiais metais bus sumontuota apie 800m tvorų kaimiškuose teritorijose.

Vykdoma vandens teikimo linijos statyba Darbininkų gatvėje link Praulių, šalia kurių bus paklotas tinklas iki Geležinkelio. Šiuo metu Praulių gyventojai jau turi galimybę naudotis centralizuotais nuotekų tinklais. Buitinės nuotekos patenka į Jonavos miesto buitinių nuotekų valymų įrenginius. Turime ambicijų Praulių kaimo gyventojams vandenį tiekti iš Jonavos miesto.

Jau į pabaigą projektų rengimas Upninkų k. Lakštingalų g., Šventosios g. vandentiekio tinklų.

Projektuojami Žeimių mst. Gegužės 1-osios, Kolūkiečių g., Draugystės g. b. nuotekų tinklai.

Bus atliekama vandentiekio tinklų rekonstrukcija Žeimių mst. ties Gegužės 1-osios ir Kauno gatvių.

Atliekami Žeimių mst. nuotekų valyklos ir šalia esančios siurblinės pirminiai projektiniai skaičiavimai.

Visi išvardyti darbai suplanuoti šiems metams, tačiau jų baigtis priklausys nuo turimų lėšų.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: