,,Radau už buto durų užkištą lankstinuką, kuris atrodo kraupiai - krauju pasruvęs ir nukryžiuotas Jėzus. Šalia jo dar parašyta: ,,Visa tai aš padariau dėl tavęs". Iš pradžių pagalvojau, kad čia koks nors grasinimas, bet apžiūrėjusi atidžiau supratau, jog jį, ko gero, paliko kokia nors sekta - viduje tekstas apie tikėjimą.

Man įdomu, ar galima tokius lankstinukus palikinėti bet kam? Juk jie vėliau krenta ant laiptinių grindų ir šiukšlina...

Nebenorėčiau daugiau gauti panašios ,,žinutės". Nenorėčiau, kad ją kada rastų mano mažamečiai vaikai,"- savo išgyvenimus nupasakojo Sodų gatvėje gyvenanti Aurelija, pridėdama ir aptarto lankstinuko nuotrauką.

Ne pirmą kartą

Pranešimai apie tokio tipo lankstinukus redakciją pasiekia nebe pirmą kartą - dar pavasarį į tai dėmesį atkreipė kitas skaitytojas (plačiau skaitykite čia).

Tuomet egzorcistas, teologijos mokslų daktaras, Ruklos įgulos karo kapelionas Arnoldas Valkauskas svarstė, kad tai savotiška evangelizavimo forma, kuri orientuota į netikinčiųjų pakvietimą prisijungti prie tikėjimo.

„Galimai tai kažkokia krikščioniška bendruomenė platina skrajutes su Švento Rašto citatomis, kad žmonės susimąstytų. Čia savotiška evangelizavimo forma, kuri kviečia į atgailą, kviečia pagilinti tikėjimą, apsispręsti už tikėjimą Jėzumi, o kas kaip nori, tas taip ją priima. Sekta tai ar tradicinė religinė bendruomenė – nežinia, lankstinuke jie nepasižymėjo, kas tokie yra. Nors abejoju, kad šią informaciją platintų katalikai“, - sako A. Valkauskas.

Ragina elgtis pagarbiai

Anot kapeliono, svarbu tai, kad žmonės radę aptariamus lankstinukus jų neišmėtytų, nes juose cituojamas Šventas Raštas ir ragina pagarbiai elgtis su tikru Dievo žodžiu.

„Jonaviečius raginu pagarbiai elgtis su Švento Rašto citatomis, neišmėtyti lankstinukų, kur papuola, nes, kaip matau, čia cituojamas tikras Dievo žodis. O skrajučių platintojai tai daro iš meilės, ypač Velykiniu laiku, kad žmonės neprarastų tikėjimo. Evangelistai kviečia melstis, tikėti, jie daro gerą darbą, nors ir galėjo prisistatyti, bet nieko blogo tame neįžvelgiu“, -  sako kapelionas.  

Svarbiausia - nešiukšlintų  

Kalbant apie pačių lankstinukų užkišinėjimą už durų, klausimas, ar tai yra teisėta, keltas kone analogiškoje situacijoje, kai savo skelbimus jonaviečiams taip palikdavo viena iš maitinimo įstaigų.

Tuomet Jonavoje dirbantys viešosios tvarkos pareigūnai priminė, kad reklamos įstatymo 13 straipsnio 2 dalyje numatyta, kad draudžiama tiesiogiai teikti reklamą konkrečiam asmeniui, jeigu yra aiškiai išreikštas šio asmens nesutikimas.

,,Mūsų nuomone, jei namo gyventojai nepageidauja gauti reklaminių skrajučių, jie turėtų šią savo valią išreikšti ne tik ant pašto dėžučių parašydami, kad nepageidauja gauti reklamos, bet ir laiptinės skelbimų lentoje iškabinti pranešimą, jog išnešiojama reklama yra nepageidaujama. Tuomet reklamos skleidėjas bus atsakingas už Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimą.

Dėl šiukšlinimo reklamos skleidėjo apkaltinti nepavyks, nes jis kaip ir neturi tikslo šiukšlinti, o, kad skrajutės atsiduria ant laiptinės grindų, tai dėl kitų aplinkybių", - aiškino viešosios tvarkos pareigūnai.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: