2024 m. birželio 12 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) priėmė sprendimus skirti pinigines baudas penkiems asmenims, neteisėtai atsisiuntusiems ir platinusiems filmus iš autorių teises pažeidžiančios interneto svetainės linkomanija.net.

LRTK 2024 m. gegužės 21 d. atliko stebėseną ir nustatė, kad interneto svetainėje linkomanija.net 2024 m. gegužės 2 – 8 dienomis iš jiems priklausančių IP adresų interneto svetainėje linkomanija.net buvo neteisėtai atgaminti ir viešai paskelbti autorių teisių saugomi audiovizualiniai kūriniai. 

Pažeidėjai paskirtas baudas privalės sumokėti į vieną iš Valstybinės mokesčių inspekcijos surenkamųjų sąskaitų.

Primename, kad 2023 m. liepos 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) pakeitimams LRTK yra suteikti įgaliojimai ginti autorių teises ir gretutines teises taikant administracinę atsakomybę. Pagal ANK 122 straipsnio 1 dalį, neteisėtas autorių teisių ar gretutinių teisių objekto arba jų dalies viešas atlikimas, atgaminimas, viešas paskelbimas, įskaitant padarymą viešai prieinamo kompiuterių tinklais (internete) arba kitoks panaudojimas bet kokiais būdais ir priemonėmis nekomerciniais tikslais, užtraukia baudą nuo dviejų šimtų aštuoniasdešimt iki šešių šimtų eurų. Atkreipiame dėmesį, kad pakartotinai nustačius tokius pažeidimus, gali būti skirta bauda nuo šešių šimtų iki aštuonių šimtų penkiasdešimt eurų.

Reikia pažymėti, kad LRTK nuolatos atlieka stebėseną siekdama, kad apsaugotų autorių teises internete bei sumažintų piratavimo mastus Lietuvoje.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: