Nenumaldomai artėja, kaip įprasta sakyti, didžiosios metų šventės – Kalėdos ir Naujieji metai. Sakoma, kad daugumai tai stebuklingas, pasakiškas laikas. O kaip ir kada mūsų mieste – Jonavoje - pasklis šventinė atmosfera? Ko tikėtis miestiečiams ir svečiams? Kokių staigmenų, siurprizų ir šventinių renginių tikėtis? Nėra paslaptis, kad daugumą šventinių renginių patikėta organizuoti mūsų kultūrnešiams, Jonavos kultūros centro (JKC) kolektyvui, tad apie švenčių laukimą ir būsimus renginius pasakoja JKC direktorius Sergejus Jefimenka.

Kalėdų eglės ir miestelio įžiebimas

Kartu su žaliaskarės įžiebimu būna skelbiamas ir šventinių renginių maratono startas. Tad pirmas klausimas, kuris aktualus ne vienam jonaviečiui – kada planuojama sulaukti pagrindinės miesto puošmenos įžiebimo?

„Šiemet kalėdinė dvasia bus šiek tiek vėliau, nei ankstesniais metais, kuomet žaliaskarę įžiebdavome jau lapkričio pabaigoje. Šiemet Kalėdų eglės ir Kalėdinių eglučių miestelio įžiebimo šventė bus gruodžio 3 dieną – truputį vėliau, nei kiti mažesnieji miestai. Laukiam sniego, šerkšno, norim labiau pajausti Kalėdų dvasią, tad visų laukiam gruodžio 3 -ąją 17 val.  

Eglutės įžiebimo šventė prasidės Ramybės skvere, kuomet Žibinčius įžiebs vis gausėjantį ir jau tradicija tampantį Kalėdinių eglučių miestelį. Šių metų miestelio tema - pasakos, tad apsilankiusieji jame galės atrasti, kokia pasaka užslėpta kiekvienoje eglutėje. Toliau Žibinčius keliaus į Sąjūdžio aikštę, kur įžiebs ir didžiąją miesto eglę“, - pasakoja JKC direktorius Sergejus Jefimenka.

Šventinė programa „Uždekim Kalėdas kartu“

Gruodžio 3-osios vakarą miestiečių ir svečių laukia šventinis koncertas, o šių metų šūkis - „Uždekim Kalėdas kartu“. Nemaža koncertinės šventinės programos dalis orientuota į pačius mažiausius šventės dalyvius, kurių lauks tik jiems skirtos pramogos su šventiniais personažais ir Kalėdų Seneliu, taip pat edukacijos su Krašto muziejumi, Jonavos turizmo informavimo centru,. Bus galima pasigaminti kalėdinius žaisliukus ir parsinešti juos namo. Savo draugams galėsite siųsti kalėdinius atvirlaiškius „Linkėjimai iš Jonavos“. Taip pat susirinkusius džiugins visų pamiltas ir laukiamas elektrinis kalėdinis traukinukas. Šiek tiek sušalusius šventės dalyvius šildys vaišės - karšta kakava su zefyrais. Kaip sako S. Jefimenka, kiek sunkiau sekėsi į Jonavą pritraukti didžiųjų scenos žvaigždžių.  

„Šiemet buvo itin sunku atrasti atlikėjus, kurių dauguma savo koncertus rengia  didžiųjų miestų arenose ir mėnesį iki jų stengiasi nekoncertuoti kitur. Taipogi atlikėjai nelinkę koncertuoti lauko sąlygomis šaltuoju metų laiku, tad šiemet teko pasistengti, norint į mūsų šventę prisikviesti scenos žvaigždes.  Bet vis tik šiemet mums koncertuos atlikėja Iglė  Bernotaitytė ir roko grupė ,,Biplan" “, - planus atskleidė kultūrnešių vadovas.   

Fejerverkai bus

Po šių metų vasaros renginių JKC kolektyvas pastebėjo, jog nemažai daliai jonaviečių pritrūko fejerverkų, kurių, dėl tam tikrų priežasčių, buvo atsisakyta. Tad kyla klausimas, ar ir eglės įžiebimo šventėje jų nematysime?

„Buvo daug svarstymų už ir prieš, daug pamąstymų, ieškojom kompromisų.  Galiausiai nuspręsta, kad fejerverkai  bus, nes priėjom išvados, kad be jų nebūtų tos išskirtinės šventinės nuotaikos. Daugelyje vasaros renginių buvom atsisakę fejerverkų, o vėliau matėm žmonių reakcijas, kad jiems kažko trūko, tad eglutės įžiebimo šventėje bent pusantros minutės dangų nušviesime fejerverkais“, - sako JKC direktorius.   

Gruodį – renginių bumas

„Mes dažnai sakome, kad turime du laiko tarpus, kuomet būna renginių bumas – vasarą ir gruodis. Visą vasarą organizuojame vasaros festivalį ir Jonines, kurioms ruošiamės visą mėnesį, o šių metų gruodį turime po vieną ar net po du renginius ir koncertus kiekvieną dieną.

Turbūt mūsų programos didysis vinis - pirmą kartą Lietuvoje viešinčios baleto trupės iš Bulgarijos „Sofia Festival Ballet“ baletas „Spragtukas“. Net nežinau ar dar turime bilietų į šį pasirodymą, nes per pirmas valandas jų beveik neliko, tačiau skubu nudžiuginti, jog tą pačią dieną, gruodžio 25-ąją, galėsime surengti du šios trupės pasirodymus. Tikrai džiaugiuosi, kad yra toks didelis jonaviečių susidomėjimas, tad stengiamės ir organizuojam du baleto „Spragtukas“ pasirodymus.

Žiūrovams pasiūlysime ir keletą „Domino“ spektaklių, bus „Vabalo“ spektakliai, ansamblio „Lietuva“ koncertas, nemažai pramoginių renginių bei daugelis kitų.

Vienas svarbesnių kultūros centro reginių – kalėdinė vaikų šventė „Laimė yra lapė“, bus net keturi pasirodymai. Šį mūsų režisieriaus darbą pristatysime prieš pat Kūčias“, - džiaugiasi Sergejus Jefimenka.

Gruodžio mėnesį Jonavos kultūros centras ir jo filialai pasiūlys miestiečiams aibę reginių, pradedant nuo Kalėdų eglės įžiebimo šventės Sąjūdžio aikštėje gruodžio 3-ąją, baigiant Kultūros centro kolektyvų koncertu.

3 d.  Kalėdų eglės įžiebimo šventė /Sąjūdžio aikštė

4 d. Futuristinis spektaklis vaikams „Ateities medžiotojai“.

6 d. Taško teatro muzikinis spektaklis „Amerika pirtyje“

10 d. Domino teatro spektaklis vaikams „Kakė Makė ir pižamų vakarėlis“

        Domino teatro spektaklis „ Sex guru“

13 d. Šventinis Irūnos ir Mariaus koncertas

14 d. Adventinis vakaras "Žiedas žydi, leliumoj"

17 d. "Vabalo filmai" teatro spektaklis '"Buvusi milijonieriaus žmona"

19 d. Džiazo muzikos improvizacijos Jonavos autobusų stotyje

21  -22  d. Muzikinis spektaklis vaikams „Laimė yra lapė“

25 d. Sofijos miesto P. Čaikovskio baletas "Spragtukas"

26 d. Kultūros centro chorų ir vokalinių grupių koncertas /Šv. apašt. Jokūbo parapija                                                                                                                       

28 d. Ansamblio "Lietuva" Naujametinis koncertas.

30 d  Kultūros centro kolektyvų šventinis koncertas "Siaučiant pūgai"

Gali būti 1 asmuo ir tekstas vaizdas

Visas šventinių renginių planas bus viešinamas miesto centre, stende, taip pat renginių anonsus galite rasti  http://jkc.lt/renginiai/, o nespėjusieji pasidžiaugti renginiais, dalį jų gyvai stebėti galės ne tik Facebook, Instagram ar YouTube platformose, bet ir naujoje jonaviečių programėlėje „Jonava“.   

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: