Jau devintus metus iš eilės į Užusalius tiek vietiniai gyventojai, tiek kaimelio svečiai, atvyksta pasidabinę gražiausiais sportiniais kostiumais ir sportiška nuotaika. Visiems yra aišku, kad sportas - sveikata, o pajudėti bei pasivaržyti vienam su kitu yra lengviausiai gaunama endorfinų dozė. 

Taip ir šiemet, rugsėjo 2 d. įvyko Tradicinė Užusalių sporto šventė. Šventės metu žmonės galėjo išbandyti savo jėgas net 8-ose prizinėse rungtyse - krepšinis 3x3, stalo teniso turnyre, giros kilnojime, baidarėse, batutų lenktynių rungtyse - ZORB, vartomame kube, gladiatorių kovoje, ir, kaip bebrų kraštui priklauso, rąsto pjovimo rungtyje.  

Pirmosios Užusalių sporto šventės sumanytoja yra Jonavos rajono savivaldybės Tarybos narė, Užusalių seniūnijos gyventoja Vijolė Šadauskienė, kuri, tuo metu, dirbo Užusalių seniūnijos seniūne. Po įvykusių seniūnaičių rinkimų, V. Šadauskienei kilo didžiulis noras suburti tiek pačius seniūnaičius, tiek seniūnaitijų gyventojus. „Visa tai tam, kad geriau susipažintume ir gerai praleistume laiką. Kilo idėja – padaryti sporto šventę, kuriose varžytųsi seniūnaitijų komandos. Virvės traukimas, giros kilnojimas, smiginis, šeimyninės estafetės ir žinoma,  firminė rungtis -  rąsto pjovimas. Pirmoji sporto šventė ,,neprisvilo“ -  buvo pavykusi, smagi ir įtraukusi daug dalyvių. Todėl po metų nutarėme kartoti. Ir taip – greitai 10 metų.  Rungtys keičiasi, šventė plečiasi, tačiau herbą su bebro atvaizdu turinčios Užusalių seniūnijos pagrindinė rungtis – rąsto pjovimas, išliko! Džiaugiuosi, kad aktyvių ir sumanių užusaliečių, mokyklos bendruomenės, seniūnijos dėka – ši sporto šventė tęsiasi ir tampa tik dar įdomesnė ir gausesnė..>”, sakė V. Šadauskienė. 

Kiekvienais metais, buvusi Užusalių seniūnijos seniūnė Vijolė Šadauskienė, įsteigia specialų prizą jau legenda tapusiai, rąsto pjovimo rungčiai su PJ2 pjūklu. Šiais metais nugalėtojų pora džiaugiasi laimėję pagrindinį prizą – kazano puodą, kuriame galės virti pačius skaniausius troškinius ir prisiminti sporto šventę. 

Tradicinę Užusalių sporto šventę organizuoja aktyvūs Užusalių kaimo bendruomenės gyventojai. Organizatorius labai palaiko bei ūkiniais darbais prisideda Užusalių seniūnija ir seniūnas Rolandas Skuja. Tęsti tradicinę sporto šventės idėją kiekvienais metais palaiko ir visos seniūnijos seniūnaičiai. 

Tradicinės Užusalių sporto šventės metu buvo išdalinti net 54 medaliai. Žmonės galėjo vaišintis vietinių gyventojų sodų vaisiais, išmėginti savo jėgas ne tik varžantis rungtyse, bet ir šaudant iš lankų, žaidžiant su vandens šautuvais, išmėginant savo lankstumą ”limbo” rungtyje, išsimaudant putose ar pasidarant 360º video. Veiklos buvo tiek patiems mažiausiems šventėms dalyviams, tiek ir visko mačiusiems bei patyrusiems kaimelio gyventojams. Visa Vyturių gatvės pakrantė pusdienį buvo pavirtusi į nemokamą atrakcionų parką, kuriame girdėjosi daug džiugaus juoko. 

Projektą remia Jonavos rajono savivaldybė (Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2023-2025 metų veiksmų planas)

Tekstas: S. Koženiauskaitė, L. Puškova 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: