Turbūt daugelis atsimenate, kuomet šį pavasarį Ruklos tvenkinio lede įlūžo ir skendo du mažamečiai vaikai, o keturi Rukloje tarnaujantys kariai ir du Jonavos rajono priešgaisrinės tarnybos Ruklos komandos ugniagesiai sėkmingai juos išgelbėjo. Sakoma, kad brangiausias turtas yra žmogaus gyvybė, todėl dėkoti už jos išgelbėjimą ir didžiuotis gelbėtojais niekada nepabos.

Begalinę padėką vaikų gelbėtojams, net neabejojama, jaučia išgelbėtų vaikų tėvai. Didvyrišku karių ir ugniagesių poelgiu didžiuojasi ir vadovybė, kuri šiandien, liepos 20-ąją pagerbė šešis drąsius vyrus. 

„Šiandien pas mus svečiuojasi šeši narsūs, žygdarbį atlikę vyrai. Visi žino plačiai išviešintą istoriją, kuomet kovo 20-ąją šių vyrų dėka Rukloje buvo išgelbėti lede įlūžę vaikai. Tik jų dėka šie vaikiukai yra sveiki ir visi, mūsų bendruomenė, tėvai  esame dėkingi už tai bei labai didžiuojamės. Džiaugiamės, kad jūs atliekate ne tik tiesiogines pareigas, bet ir vykdot nesavanaudiškus poelgius, kurie tik didina jūsų autoritetą“, - kalbėjo Kauno  priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Saulius Kuliešius.  

Kaip kalbėjo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas plk. Vidas Barauskas, jam garbė įteikti pasižymėjimo ženklus žmonėms, kurie neabejingi svetimam skausmui ar nelaimei.

„Šiandien vykdau labai kilnią misiją. Jūs puikiausiai išpildote šūkį – Artimui pagalba, Dievui garbė.  Man džiugu, kad yra tokių žmonių, kurie neabejingi kitų nelaimei. Žmogaus gyvybė yra neįkainojamas turtas ir bandykit suprasti, kaip jūs atrodot tėvų akyse, kurių vaikus jūs išgelbėjote, ir kokie esate autoritetai. Jūs ne tik ginate tėvynę, bet įvykdėte ir pilietinę pareigą, o tokie poelgiai yra labai svarbūs. Esu labai dėkingas ir jaučiu didelę garbę įteikti jums pasižymėjimo ženklus“, - kalbėjo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas plk. Vidas Barauskas.

Už drąsą ir pasiaukojimą gelbstint žmonių gyvybes, apdovanojimais bei paskatinimais ir valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus gyventojų saugai“ apdovanoti:

Lietuvos kariuomenės kariškiai: seržantas Evaldas Mikšis, eilinis Benas Andrulis, vyresnysis eilinis Paulius Filatovas ir vyresnysis eilinis ir Lukas Čižauskas bei Jonavos rajono priešgaisrinės tarnybos Ruklos ugniagesių komandos ugniagesiai Vilmas Palaima ir  Laimonas Remeika.

Sprogmenų neutralizavimo kuopos vado kpt. Domo Laukaičio teigimu, jam nepaprasta garbė tarnauti šaliai, kuomet visuomet gali pasitikėti savo karių ir ugniagesių gelbėtojų atsidavimu.

„Iš tikrųjų, tuo kas įvyko, visiškai nesistebiu. Žmonės, kurie nešioja uniformas, ateidami į kariuomenę pasižada negalėti jėgų ir gyvybės. Mano kuopoje tarnauja aukščiausios prabos vyrai, kurie tai išpildo visapusiškai kiekvieną dieną susidurdami su pavojumi tiek savo, tiek kitų gyvybei. Ir mes žinome, kiek kainuoja gyvybė. Didžiuojuosi mano kuopoje tarnaujančiais vyrais, kurie turi po tūkstantį operacijų per metus. Ir kiekvienose operacijose mes susitinkame su puikiais vyrais, kurie vilki mėlynas uniformas ir sėdi raudonuose automobiliuose su 4 tonomis vandens už savęs. Ir kiekvieną kartą jie mums padeda, kiekvieną kartą yra geros nuotaikos.

Jaučiam didžiulę garbę, kad galime savo operacijose sutikti jūsų vyrus, už ką ir dėkojame“, - kalbėjo Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kpt. Domas Laukaitis įteikdamas simbolinę dovaną.  

Šių metų kovo 20 dieną keturi kariai pamatė, kad prie Ruklos mokyklos esančiame tvenkinyje ant ledo yra įlūžę du mažamečiai vaikai. Kariai iškvietė tarnybas ir patys puolė gelbėti vaikų. Pasinaudoję praeivės šuns pavadėliu, jie į krantą ištraukė vieną mažametį. Netrukus atvyko Ruklos ugniagesiai ir ištraukė antrąjį vaiką. Abu mažamečiai buvo perduoti medikams ir rimtai nenukentėjo: atsipirko išgąsčiu ir šlapiais rūbais.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: