Vairuotojų domėjimasis vidutiniais greičio matuokliais, kurie liepos mėnesį įrengti kelyje Kaunas  - Jonava, šalia Šveicarijos kaimo, Išorų ir Karmėlavos – neslūgsta. Nors apie juos rašyta ne kartą, tačiau vairuotojai dėl jų ženklinimo pateikia pastabas bei kelia papildomus klausimus, į kuriuos atsako Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD).

Informaciniai ženklai - tik vienoje kelio pusėje

Vidutiniai greičio matavimo prietaisai įrengti A6 kelio 28 - 30 km, 14 -17 km atkarpose. Juos įrengus, netrukus atsirado ir specialūs ženklai ,,Automatinė eismo kontrolė". Vairuotojai teiraujasi, kodėl vidutiniai greičio matuokliai specialiu ženklu ,,Automatinė eismo kontrolė" pažymėti tik vienoje kelio pusėje, vykstant iš Jonavos į Kauną, o vykstant iš Kauno į Jonavą - ženklo nėra? Taip gaunasi, svarsto vairuojantys, kad greičio kontrolė vykdoma tik vienoje kelio pusėje?

„Jeigu yra 4 eismo juostų kelias, tai greitis matuojamas tik viena kryptimi (ten, kur stovi greičio matuokliai). Jeigu yra 2 eismo juostų kelias, tai greitis matuojamas abejomis kryptimis. Atitinkamai ir ženklai statomi: jeigu fiksuoja abejomis kryptimis, statomi iš abiejų ruožo pusių, jeigu viena kryptimi - iš vienos pusės“, - į vairuotojų klausimą atsako LAKD tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus komunikacijos vadybininkas Evaldas Tamariūnas.

Nenurodoma, kokį atstumą matuos

Akylesni vairuotojai taipogi pastebėjo, kad minėtuose ženkluose nenurodomas atstumas, kiek kilometrų, pvz., 5 ar 7 km matuos vidutiniai greičio matuokliai.

„Šiuo metu vis dar vyksta vidutinio greičio kontrolės ruožų įrengimas ir papildomos lentelės nurodančios ruožo ilgį yra neįrengtos. Papildomos lentelės, nurodančios ruožo ilgį, bus įrengtos baigus matuoklių įrengimo darbus“, - tvirtina E. Tamariūnas.

Valstybinės reikšmės keliuose šiuo metu įrengiama 106  vidutinio greičio matuoklių ruožai visoje šalyje. Planuojama, jog visi 106 ruožai pilnai pradės veikti iki 2022 metų vasaros pabaigos.

Greičio matuoklius, įrengtus arba planuojamus įrengti visoje Lietuvoje, galite surasti paspaudę ČIA.

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: