Ilgametis vairuotojas Ričardas susidūrė su painiava Vasario 16-osios gatvėje, kur vyksta kelio remonto darbai. Dalis gatvės uždaryta, o tai sukelia painiavą dėl eismo prioritetų sankryžoje su Sodų gatve. Ričardas nori sužinoti, ar šioje situacijoje galioja dešinės rankos taisyklė, ar remonto metu laikinai pakeistos eismo taisyklės. Į Ričardo keliamus klausimus atsako Jonavos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius.

,,Vairuoju jau daug metų. Bet tokią situaciją pirmą kartą matau. Šiuo metu yra tvarkoma Vasario 16-osios g atkarpa. Ir atvažiavus nuo Rimkų pusės yra uždarytas kelias tiesiai ir susikirtimas su Sodų g. Na ir čia prasideda klausimas. Kaip ten reikia važiuoti? Nes žmonės atvažiavę nuo Kauno g. sukasi net nestoję  į Vasario 16-osios g arba tiesiai į Sodų g. Nors ženklai rodo, kad važiuojant Vasario 16-osios g. yra pirmenybė man. O kas važiuoja Sodų g., jie yra šalutiniame kelyje. Tad noriu sužinot, ar čia toje sankryžoje galioja dešinės rankos taisyklė? Ar čia žmonės kitų ženklų pradėjo nebematyt? Ar čia aš kažko nesuprantu?

Nes atvažiuoji dirbdamas mieste prie šios sankryžos ir arba kiša nosį iš šalutinio kelio ir dar pypina, kad nepraleidi. Arba stovi kiti žmonės pagrindiniame kelyje ir praleidinėja šalutinį kelią iš dešinės. Na, o jei remonto metu pasikeitusi taisyklė, kad duoti kelią iš dešinės, tai tegul bent ženklus paslepia kelininkai arba pastato ženklą Lygiareikšmė sankryža. Nes bent dabar pagal ženklus žmonės važiuojantys Sodų g. ir sukantys į Vasario 16- osios g. sudaro avaringą situaciją kitiems eismo dalyviams. Nes pagal KET,  juk reikia vadovautis ženklais, o jei jų nėra, tuomet dešinės rankos taisykle”, - dėsto situaciją Ričardas. 

Viešosios tvarkos skyriaus atsakymas trumpas ir aiškus: Vasario 16-osios ir Sodų g. sankryžoje eismas nėra pakitęs. Įvažiavimuose į Vasario 16-osios g. iš Sodų g. abiejose pusėse stovi kelio ženklai „Duoti kelią“.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: