19-metis Viltaras Sakalauskas – Lietuvos Šaulių Sąjungos narys, nuolat savanoriaujantis skirtingose organizacijose. Jo pagalba galėjo džiaugtis ne tik policijos pareigūnai budėję kelių blokpostuose, bet ir Jonavos vakcinacijos centras. Pasakodamas apie tai, vaikinas džiaugiasi, kad savanorystė minėtose įstaigose suteikė jam galimybę pasisemti neįkainuojamos patirties. Šalia to, jis priduria neabejojantis, kad Jonava yra miestas, kuriame naudingos ir įdomios veiklos gali rasti kiekvienas jaunas žmogus.


Sudomino draugas


Šiuo metu Jonavos politechnikos mokykloje mechaniko specialybės besimokantis jonavietis savanorystę atrado Lietuvos Šaulių Sąjungos dėka. Prie pastarosios jis prisijungė prieš 7-erius metus.


,,Kartą paklausiau draugo, kuo jis domisi ir užsiima po pamokų. Jis man papasakojo apie Šaulių sąjungą, nes pats priklausė jai. Kadangi jo pasakojimas mane sudomino, nusprendžiau prisijungti“, – pasakojo V. Sakalauskas. 


Liko nustebę


Apie 12-mečio sūnaus sprendimą tapti šauliu jonaviečio tėvai sužinojo tuomet, kai jis jau ruošėsi pirmąjai išvykai su Lietuvos šaulių sąjunga.


,,Pamenu pasakiau tėvams, kad einu į lauką pabūti su draugais. Grįžęs po šaulių susirinkimo iškart pasakiau, kad išvykstu į 36 kilometrų žygį. Pradžioje mama labai nustebo ir negalėjo suprasti, kur aš išsiruošiau, klausinėjo, kada parvyksiu namo. Aš tiesiog daviau jai vado numerį ir pasakiau, kad paskambinusi jam, ji gaus visą rūpimą informaciją.

Mačiau, kad tuomet mama apskritai nelabai suprato, kas yra tie šauliai, ką jie veikia, bet laikas bėgo, ji matė mano veiklą ir vis labiau palaikė mane“, – džiaugėsi Viltaras, pridurdamas, kad visad jautė ir mokyklos palaikymą.


,,Šiais metais baigiau 12-ą klasių. Suderinti mokslus su savanoryste man sekėsi puikiai. Tiesa, mano istorijos mokytojas taip pat yra šaulys, kuris aktyviai dalyvauja sąjungos veikloje. Dėl to jaučiau palaikymą ir mokykloje. Jei kartais reikėdavo rinktis tarp pamokų ir savanorystės, mokytojai puikiai suprasdavo, kur einu. Ypač mano veikla džiaugėsi mano auklėtoja“, – pasakojo šaulys.  


Įvairiapusė pagalba kitiems


Kaip vaikinas apibūdintų šaulių veiklą tiems, kurie turi mažai ką bendro su ja?
,,Visų pirma, sąjungos nariai mokosi karinių žinių, dalyvauja pratybose, eitynėse. Jei vyksta kokia nors Lietuvos šventė, joje tikrai bus bent keli šauliai.

Kalbant apie šiuos metus, šauliai labai aktyviai prisidėjo prie koronaviruso ir jo padarinių stabdymo. Jie budėjo Karštojoje linijoje 1808, ligoninėse, padėjo Lietuvos policijai, budinčiai keliuose“, – pasakojo vaikinas.


Matė tarnybų iššūkius


Pats Viltaras savanoriavo policijos blokpostuose bei miesto vakcinacijos centre.


,,Pareigūnams padėjau stabdyti automobilius ir tikrinti vairuotojų bei keleivių dokumentus, įvertinant, ar šie atvyksta nebe pagrindo. Nors pasitaikė tokių vairuotojų, kurie reiškė nepasitenkinimą, nes įvertinus visas aplinkybes, nebuvo įleisti į savivaldybę, dauguma žmonių elgėsi mandagiai.


Vakcinacijos centre taip pat tikrinau dokumentus, o prireikus, reguliuodavau žmonių srautus, palydėdavau juos į kabinas pasiskiepyti. 


Džiaugiuosi, kad abi šios savanorystės man buvo įdomios. Savomis akimis mačiau, kad sudėtingu laikotarpiu tarnybos patyrė ne vieną iššūkį. Joms teko atlaikyti daug įtampos, emocijų. 


Sunku būtų paneigti, kad būtent policijos pareigūnai ir medikai šiais metais turėjo daugiausia išbandymų“, – kalbėjo vaikinas.


Abipusė nauda


Pasakodamas apie savanorystę, vaikinas neabejoja, kad ji suteikia naudos ir pačiam savanoriui.


,,Savanoriaudamas tu užmezgi naujas pažintis, nes tave nuolat supa daug nepažįstamų žmonių, naujų veidų, išgyvenimų. Šalia to, tu neabejotinai patiri naujus nuotykius, pamatai kažką naujo.


Tačiau asmeniškai mane savanorystė labiausiai žavi tuo, jog ji yra puikus būdas realizuoti save, padedant kitiems“, – teigė jonavietis.


Džiaugiasi savo miestu

Viltaras pastebi, kad jo mieste gyvenantis jaunimas į savanorystę įsitraukia vis dažniau. 
,,Man tikrai smagu matyti, kad prie savanoriškos veiklos prisijungia nauji veidai. Kalbant apie jaunimo veiklas, galiu pasakyti, kad Jonava yra ta vieta, kur kiekvienas jaunuolis gali save išbandyti skirtingose veiklose, nebūtinai Lietuvos šaulių sąjungoje. Čia veikiančios organizacijos yra linkę priimti jaunus žmones.


Negaliu nepasidžiaugti ir mūsų miesto lyderiu – meru Mindaugu Sinkevičiumi, kuris visada skatina jaunimą veikti tiek savo kaip veiklaus žmogaus pavyzdžiu, tiek atverdamas jam vis naujų galimybių augančiame mieste.
Man Jonava yra miestas, kuriame jaučiuosi savas, kuriame viską pažįstu ir žadu jame likti gyventi“, – teigė jaunuolis. 


Didžiuojasi būdamas šauliu


Paklaustas, ar jis didžiuojasi būdamas šauliu, V. Sabaliauskas net negalvodamas pateikia teigiamą atsakymą.


,,Taip. Šauliai daug nuveikia kitų labui. Būdamas jų gretose, galėjau prisidėti prie skirtingų organizacijų veiklų. Gyvenimas Lietuvos šaulių sąjungoje niekada nestovi...“, – pokalbį užbaigė jonavietis.

Teksto autorė Jovita Stanevičiūtė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: