Gyventojai buvo informuoti, jog spalio 21-22 dienos bus labai vėjuotos, vėjo gūsiai gali siekti 15-20 m/s. Dėl stipraus vėjo darbo netrūko ugniagesiams gelbėtojams ir elektros tiekimo įmonei.

Spalio 21-osios vakarą ugniagesiai gelbėtojai skubėjo šalinti nuvirtusius medžius. Apie 19 val. gautas pranešimas, kad kelyje tarp Ruklos ir Gegužinės, Paupio g.,  nuvirtęs medis. Apie 22 val. medis virto Užusalių sen., Išorų k.  23 val. gautas pranešimas, kad Užusalių sen., Krėslynų k., Klevų g. medis pavirtęs ir atsirėmęs į elektros laidus. Ugniagesiams gelbėtojams teko laukti, kol atvyko ESO darbuotojai ir, gavus leidimą, medis buvo nupjautas. Kitus darbus tęsė ESO darbuotojai. Spalio 22 d., apie 5 val., medis virto ant kelio Kulvos sen., Melnytėlės k. Visi medžiai supjaustyti ir patraukti.

O štai ESO elektros atjungimų/gedimų žemėlapis rodo, kad spalio 22 dieną elektros energijos tiekimas sutrikęs (8 val. duomenimis) Jonavos rajono kaimiškose seniūnijose: Šveicarijos seniūnijos Kisieliškių kaime, Upninkų seniūnijos Kryžiaukos kaime, Kryžkelės kaime, netoli Upninkėlių kaimo, netoli Karčių kaimo. Kaip skelbiama elektros atjungimų/gedimų žemėlapyje,  planuojamas elektros įjungimo laikas spalio 22 d. 19 val.

Iš viso, visoje šalyje aktyvių elektros energijos gedimų yra 339.

Ką daryti jei dingo elektra?

Ne visada būtina pranešti apie dingusią elektrą – audrų metu klientų aptarnavimo linijos gali būti užimtos, o apie gedimą jau žinoma. Įsitikinę, kad gedimas įvyko jau iki elektros įvado – t.y. ESO tinklo dalyje, patikrinkite, ar jis nepažymėtas atjungimų žemėlapyje adresu eso.lt/zemelapis. Čia matysite, ar gedimas registruotas ir kada ESO planuoja jį sutvarkyti. Jeigu gedimo žemėlapyje nėra, galite užpildyti formą prie žemėlapio arba skambint ESO telefonu 1852.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: