Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Elektrum Lietuva“ ginčą dėl neteisingai sąskaitoje nurodytų suvartotos elektros energijos rodmenų, pripažino vartotoją teisiu ir įpareigojo AB „Energijos skirstymo operatorius“ perskirstyti elektros energijos kiekius, o UAB „Elektrum Lietuva“ – perskaičiuoti mokesčius.

Anot vartotojo, gavęs sąskaitą jis pastebėjo, kad suvartojimo rodmenys, nuo kurių skaičiuojamas suvartojimas, nurodytas neteisingai, nes už dalį nurodyto elektros energijos kiekio vartotojas buvo sumokėjęs buvusiam elektros energijos tiekėjui UAB „Enefit“. Vartotojas paprašė įpareigoti UAB „Elektrum Lietuva“ perskaičiuoti sąskaitą nuo elektros skaitiklio rodmenų, nuo kurių UAB „Elektrum Lietuva“ suteikė vartotojui paslaugą.

Išnagrinėjusi ginčo aplinkybes VERT nustatė, kad dėl klaidos senajam objekto savininkui liko nepriskirtas apmokėti joks elektros energijos kiekis už paskutinį mėnesį prieš pasikeičiant savininkui, todėl į vartotojo sąskaitą buvo įtrauktas didesnis nei jo suvartotas elektros energijos kiekis. Dėl šios priežasties VERT įpareigojo AB „Energijos skirstymo operatorius“ atlikti elektros energijos kiekių perskirstymą, o UAB „Elektrum Lietuva“, gavus informaciją apie kiekių perskirstymą, perskaičiuoti vartotojui skirtus mokesčius.

VERT taip pat įpareigojo UAB „Elektrum Lietuva“ ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ per 30 dienų informuoti vartotoją ir VERT apie šio nutarimo vykdymo rezultatus. 

​Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: