Teigiama, kad vasaros pabaigoje ir rudens pradžioje vilkai savo jauniklius aktyviai moko medžioti. Tačiau rudeniui įpusėjus, Jonavos rajono gyventojai praneša apie vis dažnesnius vilkų išpuolius. Neretai pilkiai linkę išpuolius vykdyti Kulvos, Upninkų, Šilų seniūnijose.  

Jonavos rajono savivaldybės žemės ūkio skyrius vien per šiuos metus yra registravęs 15 vilkų išpuolių. Rajono gyventojai patyrė nemenkų nuostolių - sudraskytos 23 avys ir 2 ožkos.

Gyventojų (duomenys neskelbiami) spalio 5-ąją fiksuotoje vaizdo medžiagoje matyti, kaip vilkas puola avis. Tačiau pilkių grobis gali būti ne tik avys, ožkos ar veršeliai.

Šiais metais sausio mėnesį jau esame skelbę, kad Jonavos rajone, tarp Šveicarijos ir Meškonių kaimo vilkai sudraskė šunį.

Užsitęsus švelniam rudeniui gyvulių augintojai vis dažniau kenčia nuo vilkų išpuolių. Gyvulius augintojai vis dar gano atvirose ganyklose, juos palieka pernakt. Dėl šių priežasčių galimai šį rudenį rizika, kad gyvulius užpuls maisto ieškantys vilkai ar kiti plėšrūnai, tęsiasi ilgiau ir yra didesnė.

Vilkas priskiriamas prie stambiosios medžiojamosios faunos gyvūnų ir vilkų medžioklė Lietuvoje yra limituojama. Kovo 1-ąją baigėsi 2022–2023 m. vilkų medžioklės sezonas, nes, medžiotojų pateiktais duomenimis, sumedžiotas visas nustatytas limitas – 282 vilkai. Naujo medžioklės sezono metu siūloma leisti sumedžioti daugiau vilkų, Aplinkos ministerija 2023–2024 metais ketina nustatyti 341 vilko sumedžiojimo limitą.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: