Vyriausybė šiandien svarstys siūlymą pratęsti kitą savaitę prasidedančias mokinių atostogas dirbant iš namų, teigia Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Nors anksčiau buvo kalbėta, kad mokiniai galės džiaugtis dviejų savaičių atostogomis, šios minties - atsisakyta. 

A. Monkevičiaus teigimu, po atostogų prasidėsianti nuotolinio mokymo savaitė, ko gero, būtų taikoma savivaldybėse, kuriose fiksuojamas didelis susirgimų skaičius.

„Į tai atsižvelgdami, mes šiandien, turbūt, priimsime sprendimą, kaip panaudoti atostogas ir nuotolinį darbą, kad kuo mažiau sutrukdytumėme mokyklas, bet, jeigu reikia, kad jos galėtų tuo pasinaudodamos padaryti dviejų savaičių pauzę“, –  prieš COVID-19 valdymo komiteto posėdį akcentavo A. Monkevičius.

Kokiai zonai - geltonai, žaliai ar raudonai - bus priskirta Jonavos rajono savivaldybė, kokios rekomendacijos bus taikomos jai, taip pat paaiškės po Vyriausybės posėdžio. 

Žalioji zona reiškia, kad čia koronaviruso pavojaus lygis žemas ir savivaldybėms, kurios atitinka šį kriterijų, nebūtina taikyti papildomų ribojimų. Į šią zoną pateks savivaldybės, kuriose sergamumas <25 ir teigiamų tyrimų, o procentas <4 proc.

Geltonoji zona reiškia, kad joje esančios savivaldybės jau turi suklusti ir laikytis specialių visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų, siekiant suvaldyti tolimesnį viruso plitimą. Į geltonąją zoną pateks savivaldybės, kur sergamumas neviršija 50 atvejų, tačiau teigiamų testų - daugiau kaip 4 proc. arba sergamumas 25-150 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų - mažiau kaip 4 proc. 

Raudonoji zona - pati pavojingiausia zona, kurioje esančios savivaldybės turi ne tik laikytis specialistų rekomendacijų, nurodymų. Čia jau atsiranda prielaidos skelbti lokalius karantinus "raudonosiose" savivaldybėse. Juos skelbiant, tam tikri ribojimai turėtų būti numatyti viešam gyvenimui, renginiams, ugdymui, viešose erdvėse privalu dėvėti kaukes ar kitas veido apsaugos priemones, laikytis atstumų, vengti masinių susibūrimų ir pan. Į raudonąją zoną patenka savivaldybės, kur sergamumas viršija 50, teigiamų testų - daugiau kaip 4 proc. arba sergamumas - daugiau kaip 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Šios dienos duomenimis, Jonava balansuoja tarp geltonos ir raudonos zonos

Taip pat skaitykite: