Šiandien, lapkričio 12 d., vyko Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdis, kuriame buvo svarstoma, ar Jonavos rinkimų apygardoje į Seimą išrinktas Eugenijus Sabutis nepažeidė Seimo rinkimų įstatymo 5(1) str. (Draudimas papirkti rinkėjus) 1 d. nuostatų.

Iki VRK posėdžio, Jonavos  apygardos Nr. 60 rinkimų  komisija (Jonavos ARK) atliko tyrimą, kurio pagrindas buvo dar rugsėjo 17 dieną pateiktas Jonavos ARK narės Giletos Kisielės elektroninis laiškas dėl galimo rinkėjų papirkimo, kuriame rašoma, kad rugsėjo 13d., jai  dalyvaujant Panoterių bendruomenės organizuotoje Kraštiečių  šventėje ir vykdant rinkimų stebėseną, buvo pastebėtas ir užfiksuotas galimas LSDP kandidato į Seimo narius Eugenijaus Sabučio rinkėjų  papirkimas, kuomet kandidatas Panoterių bendruomenės pirmininkei įteikė dėžę dovanu. Prie laiško kartu pateikti 2 vaizdo įrašai, susiję su pranešimu.

Jonavos ARK priėmė sprendimą bei pateikė VRK vertinimo išvadą, kurioje konstatuota, kad kandidatas j Seimo narius Eugenijus Sabutis nepažeidė Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymo 5(1) straipsnio I dalyje nurodyto draudimo papirkti rinkėjus ar rinkimų teisę turinčius asmenis, kadangi neužtenka nustatyti, kad minimas asmuo dalyvavo šventėje. Atsižvelgiant į liudininkų bei pačio kandidato parodymus, tampa akivaizdu, kad kandidatas j Seimo narius  Eugenijus  Sabutis,  šventės metu nesakė jokių kalbų, taip pat nedalino jokių dovanų nei Panoterių bendruomenės pirmininkei,  nei tiesiogiai rinkėjams. Liudininkų parodymai leidžia paneigti visas pranešime  išdėstytas aplinkybes.

„(...) E. Sabutis jokių dovanų asmeniškai rinkėjams neįteikė, jokios turtines naudos, turinčios piniginę ar kitokią išraiška, nesuteikė, neskatino rinkėjų dalyvauti arba nedalyvauti rinkimuose ir (arba) balsuoti už arba prieš vieną ar kitą asmenį, kurį numatoma kelti kandidatu, kandidatą arba kandidatų sąrašą, jokios rinkimu agitacijos savo atžvilgiu ar LSDP nevykdė, todėl laikytina, kad minėti E. Sabučio veiksmai, padėjus nunešti kartu su A. Gruodiene (Panoterių bendruomenės pirmininkė - red. pst.)  nuo  V. Mikalausko (Šilų sen. seniūnas - red past.) automobilio į bendruomenes namus V. Mikalausko parengtą  ir jo atvežtą dovana  - dėžę su tortu bendruomenės nariams, negali būti laikomi rinkėjų papirkimu.(...), - rašoma Jonavos ARK išvadoje.  

Vyriausioji rinkimų komisija nusprendė pritarti Jonavos apygardos rinkimų komisijos Tyrimo grupės parengtam išvados projektui ir nustatė, kad papirkimo atvejis yra nenustatytas ir nebuvo pažeista Lietuvos Respublikos Seimo rinkimu įstatymo 5(1) straipsnio I dalis.

VRK bendrapartiečių sąmokslo neįžvelgė ir konstatavo, kad E. Sabutis nešdamas dėžę su tortu bendruomenės nariams, rinkėjų nepapirkinėjo.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: