Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijai pavaldžių viešųjų įstaigų „Dainava“ ir „Pušynas“ reorganizavimui, prijungiant jas prie Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių asmens sveikatos priežiūros įstaigų. Reorganizuoti įstaigas numatoma nuo 2024 m. sausio 1 d.

Vidaus reikalų ministerijai atsisakant nebūdingų funkcijų, VRM poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ bus prijungtas prie Respublikinės Klaipėdos ligoninės, o valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centras „Dainava“ – prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų.

„Vidaus reikalų ministerija yra atsakinga už viešąjį saugumą, o ne sveikatinimo paslaugų teikimą, todėl reabilitacijos paslaugų perdavimas sveikatos apsaugos sistemai yra nuoseklus ir logiškas žingsnis. Ministerijos rūpestis ir atsakomybė yra pareigūnų sveikata. Tobuliname pareigūnų reabilitacijos sistemą ir siekiame, jog kiekvienas šalies pareigūnas laiku gautų aukščiausios kokybės paslaugas“, – teigia vidaus reikalų ministrė.

Ministrės teigimu, užbaigus Trakų filialo rekonstrukcijos darbus, Medicinos centre reabilitacijos paslaugas galės gauti iki 2500 pareigūnų per metus, o tai iš esmės atitinka dabartinį reabilitacijos poreikį.

Šiuo metu reabilitacijos paslaugas vidaus reikalų sistemos pareigūnams teikia trys įstaigos: VRM Medicinos centras (kartu su Trakų filialu), viešosios įstaigos „Dainava“ ir „Pušynas“. 2019–2022 m. Medicinos centre suteiktos reabilitacijos paslaugos 3 216 pacientų, iš jų – 3 044 pareigūnams, „Dainavoje“ – 13 996 pacientams, iš jų – 1 223 pareigūnams, viešojoje įstaigoje „Pušyne“ – 9 323 pacientams, iš jų – 1 378 pareigūnams.

Po reorganizacijos pareigūnų medicininių ir psichologinių reabilitacijos paslaugų teikimas bus sukoncentruotas Medicinos centre. Čia teikiamos specifinės pareigūnams skirtos paslaugos (sveikatos grąžinamasis gydymas, antirecidyvinis gydymas, prevencinės, postvencinės medicininės ir psichologinės reabilitacijos paslaugos), kurios finansuojamos iš valstybės biudžeto Vidaus reikalų ministerijai skirtų asignavimų.

Jeigu esamo lovų skaičiaus, reabilitacijos paslaugų profilių ir skirto finansavimo Medicinos centre nepakaks, centrinės statutinės įstaigos galės organizuoti valstybės biudžeto lėšomis apmokamų reabilitacijos paslaugų teikimą pareigūnams ir kitose šalies asmens sveikatos priežiūros įstaigose, pirmiausiai – „Dainavoje“ ir „Pušyne“. Tam Vidaus reikalų ministerija rengia Vidaus tarnybos statuto pakeitimo įstatymo projektą.

Vidaus reikalų ministerija dar 2021 m. atliko funkcijų peržiūrą ir nutarė atsisakyti savininko teisių ir pareigų penkiose įstaigose, tarp jų ir viešosiose įstaigose „Pušynas“ ir „Dainava“, vykdančių ministerijai nebūdingas funkcijas.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: