Vyriausybė teikia Seimui Akcizų įstatymo pataisas, kuriomis siūloma sugrąžinti buvusius reikalavimus dėl gazolio vartojimo žemės ūkio įmonėms ir ūkininkams. Taip pat siūloma keisti taikomą akcizo dydį suskystintoms naftos dujoms ir dujiniams angliavandeniliams.

Nuo 2024 m. sausio 1 d. įsigaliojo reikalavimas gazolius naudoti tik žemės ūkio technikoje (įskaitant traktorius). Ši nuostata apribojo galimybes žemės ūkio įmonėms ir ūkininkams, žemės ūkio veikloje ir žemės ūkio produktų gamyboje naudojantiems kitas transporto priemones, t. y. ne žemės ūkio techniką, pasinaudoti suteiktomis gazolių kvotomis.

Siūloma pakeisti nuo 2024 m. sausio 1 d. taikomą akcizo dydį suskystintoms naftos dujoms ir dujiniams angliavandeniliams ir akcizo dydį nustatyti atskiroms vartotojų kategorijoms.

Naftos dujoms ir dujiniams angliavandeniliams (išskyrus gamtines dujas), kai jie naudojami kaip šildymui skirtas kuras, taip pat šildymui skirtoms naftos dujoms ir dujiniams angliavandeniliams, išpilstytiems į dujų balionus, siūloma taikyti fiksuotą 41 euro už toną produkto akcizų tarifą. Taip pat, verslo reikmėms naudojamoms naftos dujoms ir dujiniams angliavandeniliams CO2 dedamosios įsigaliojimą nustatyti nuo 2025 m. liepos 1 d.

Numatyta, kad neeilinė Seimo sesija vyks vasario 12-15 dienomis.  

lrv.lt inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: