Pasibaigus žiemos priėmimui į profesines mokyklas, jose mokytis pradeda beveik tūkstantis naujų mokinių – mokymosi sutartis su 16 profesinio mokymo įstaigų pasirašė iš viso 995 mokiniai. Daugiausia jų rinkosi inžinerijos, sveikatos priežiūros sritis, beveik visi mokysis valstybės finansuojamose vietose.

„Džiaugiamės, kad profesinės mokyklos daugiausia mokinių pritraukia būtent į tas kryptis, kurių darbuotojų šiuo metu mums labiausiai reikia – inžinerijos, sveikatos priežiūros“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

Daugiausia profesinių mokyklų mokinių mokysis pagal inžinerijos ir inžinerinių profesijų, socialinės gerovės, sveikatos priežiūros sričių mokymo programas. Populiariausios mokymo programos – krovininių transporto priemonių vairuotojo, elektriko, paramediko pirminio ir tęstinio profesinio mokymo programos.

Gausiausio naujų mokinių būrio sulaukė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centras (TECHIN) ir Alytaus profesinio rengimo centras.

Pirminį profesinį mokymą renkasi norintieji įgyti pirmąją profesinę kvalifikaciją. Šia galimybe pasinaudoti gali tiek kartu su kvalifikacija siekiantys įgyti ir pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą, tiek jau turintieji pradinį, pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą.

Tęstinis profesinis mokymas yra skirtas turimai kvalifikacijai tobulinti arba kitai kvalifikacijai įgyti. Jį rinktis taip pat gali turintieji įvairų išsilavinimą.

Šiemet bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai pirmą kartą galėjo rinktis modulius profesinėse mokyklose žiemos priėmimo metu.

Pagrindinio priėmimo vasaros etapas

Daugiausia norinčiųjų įgyti profesiją profesinio mokymo įstaigos sulaukia vasaros priėmimo etapuose. Pagrindinio priėmimo vasaros etapas į profesinio mokymo įstaigas prasidės birželio 3 d., stojantieji prašymus galės užregistruoti iki rugpjūčio 5 d.

Papildomas priėmimas į profesinio mokymo įstaigas vyks rugpjūčio 14–25 d. Priėmimas į laisvas valstybės finansuojamas ar nefinansuojamas vietas vyks rugsėjo 2 d. – spalio 31 d.

Šiemet į valstybės finansuojamas vietas numatyta priimti iš viso 20,6 tūkst. mokinių.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: