Rinkimų kodeksas numato, kad politinės kampanijos dalyviais registruotis privalo politinės organizacijos: partijos ir politiniai komitetai, kurie planuoja kelti kandidatų sąrašus Europos Parlamento rinkimuose ir yra įregistruoti įstatymo nustatyta tvarka ne vėliau kaip likus 180 dienų iki rinkimų. 

Prieš užsiregistruodami visi politinės kampanijos dalyviai turi turėti banko sąskaitą, kuri bus naudojama tik politinės kampanijos tikslais, sudaryti sutartį su kampanijos iždininku bei užpildyti prašymą. 

Tik užsiregistravus politinės kampanijos dalyviu galima priimti aukas ir prisiimti įsipareigojimus dėl politinės kampanijos išlaidų. Politinės kampanijos dalyviais neužsiregistravę asmenys negali pirkti politinės reklamos ir kitų su politine kampanija susijusių paslaugų ar prekių, sudaryti su politine kampanija susijusių sutarčių. 

Vykstant politinei kampanijai, atlygintina politinė reklama turi būti aiškiai atskirta nuo kitos skleidžiamos informacijos ir pažymėta nurodant lėšų šaltinį bei skleidžiama pagal deklaruotus įkainius.  

Registruojantis politinės kampanijos dalyviu VRK reikia pateikti šiuos dokumentus:

·         prašymą;

·         dokumentą, kuriuo patvirtinama, kad registruojamo asmens vardu yra atidaryta banko sąskaita (gali būti banko sutartis);

·         ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas banko išduotą pažymą ar išrašą, patvirtinantį, kad banko sąskaitoje lėšų nėra;

·         sutarties su politinės kampanijos iždininku kopiją.

Dokumentus VRK galima pateikti:

·         el. paštu finkontrole@vrk.lt atsiųsti skenuotus dokumentus;

·         paštu (pateikimo data bus laikoma ant voko nurodyta laiško išsiuntimo data);

·         per siuntų tarnybą ar kurjerių paštu (pateikimo data bus laikoma dokumentų įteikimo VRK data);

·         asmeniškai atvykus į VRK Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyrių (Gynėjų g. 8, Vilnius).

Politinės kampanijos dalyvių registravimas vyks iki 2024 m. kovo 18 d. (imtinai). Tą pačią dieną, iki rinkimų likus 83 dienoms, prasidės kandidatų pareiškinių dokumentų priėmimas. 

Rinkimai į Europos Parlamentą Lietuvoje rengiami sekmadienį, kuris yra tuo pačiu laikotarpiu, kai visose Europos Sąjungos valstybėse narėse vyksta rinkimai į Europos Parlamentą. 

2024 m. rinkimai į Europos Parlamentą vyks birželio 9 d. 

POLITINĖS KAMPANIJOS DALYVIŲ REGISTRACIJA 2024 M. RINKIMUOSE Į EUROPOS PARLAMENTĄ

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: