Studijos tipo būstai šiandien – vis populiaresni. Tai puikus pirmasis būstams poroms ar nuomojamo būsto variantas studentams. Vis dėlto, tokio buto įrengimas yra nemenkas iššūkis – vietos nedaug, o ją išnaudoti norima maksimaliai. Interjero dizaineriai pastebi, kad esminės klaidos yra funkcionalumo trūkumas ir netinkamai suplanuota erdvė. Jeigu planuojate įsigyti tokį būstą ar jau ruošiatės jį įrengti, toliau – 3 esminės naujakurių klaidos ir kaip jų išvengti.

 

1 klaida: netinkami, nefunkcionalūs baldai

Dažna studijos savininkų klaida – netinkamų baldų pasirinkimas. Pasirenkami per dideli ar netinkamos formos gaminiai, pakankamai dėmesio neskiriama daugiafunkciams baldams. Natūralu, kad daugelis šiandien galbūt populiarių baldų tokiame bute paprasčiausiai netiks.

Kaip išvengti netinkamų baldų pasirinkimo? Visų pirma, prieš pirkdami baldus, turėkite aiškų planą, kaip atrodys erdvė ir kur tiksliai stovės visi pagrindiniai baldai (tiek minkšti, tiek korpusiniai). Tuomet, susikoncentruokite ne tik į tai, kaip turėtų atrodyti baldas, bet kokias funkcijas jis turėtų ar galėtų turėti. Įvertinkite savo poreikius.

Pavyzdžiui, idealu, jei sofa turi miegamą mechanizmą, galbūt integruotas USB jungti ir garso kolonėles (taip sutaupysite vietos). Galbūt vietoje paprasto kavos staliuko verta pasirinkti transformuojamą, kurį galėsite prireikus panaudoti kaip valgomojo stalą?

Beje, jeigu dabar ieškote baldų, pritaikytų mažiems būstams, verta pasidairyti po „Magrės baldų“ asortimentą. Gaminių pavyzdžius galite apžiūrėti interneto svetainėje, o tuomet patikusius išbandyti salonuose, artimiausiame ar savo mieste (baldai Kaunas, Vilnius, Klaipėda).

 

2 klaida: sienos – tik paveikslams

Kita dažna klaida yra ta, kad sienos paliekamos tuščios, tiksliau, tik paveikslams. Neva taip vizualiai padidinama erdvė. Vis dėlto, sumanūs sandėliavimo sprendimai mažuose būstuose yra prioritetas. Niekas taip vizualiai nesumažina erdvės kaip vietos neturintys daiktai, kurių, reikia pripažinti, kiekvienas turime nemažai, o laikui bėgant jų tik daugėja. Taigi, geriau kelios papildomos pakabinamos lentynos ar moderni spinta, nei daiktų „triukšmas“.

 

3 klaida: neapgalvoti dekoro elementai

Įrengdami būstą, dažnas norime viską nuo A iki Ž įsirengti iškart – baldų ir interjero detalių salonuose iškart dairomės visko, ko galėtų prireikti. Tai kartais baigiasi neapgalvotomis dekoracijomis ir per dideliu jų kiekiu. Neskubėkite, įsigykite pagrindinius baldus, o tuomet pamažu ieškokite dekoro elementų. Vis dėlto, mažame bute svarbu galvoti apie funkcionalumą. Geriau akcentus kurti išskirtiniais apšvietimo sprendimais, kilimais, savitomis detalėmis, kurios atspindi pomėgius, hobius. Puikus pavyzdys – ant sienos pakabinta banglentė.

Įsigiję studijos tipo būstą, skirkite laiko erdvės planavimui (sienų ploto taip pat) ir daugiafunkcių baldų paieškai. Idealu, jei galite pasikonsultuoti ir su interjero dizaineriais, kurie turi patirties įrengiant nedidelio ploto gyvenamąsias patalpas. Galiausiai, neskubėkite, susikoncentruokite į pagrindines detales, o savitos smulkmenos pamažu namus užpildys pačios.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: