Baigėsi gegužė – pavojingiausias mėnuo vairuotojams dėl susidūrimų su gyvūnais. Šių eismo įvykių statistika daugiausia ir išauga pavasarį, ypač šokteli gegužės mėnesį. Du metus iš eilės daugiau kaip 700 vairuotojų susiduria su gyvūnais vien tik per gegužės mėnesį, skelbia Lietuvos policija.

Šiais metais, preliminariais Eismo įvykių informacinės sistemos duomenimis, gegužę užfiksuotas 771 susidūrimas su gyvūnais (35 proc. visų eismo įvykių). Iš jų įskaitinių įvykių – 2. Sužeisti 2 žmonės.

Per tokį patį laikotarpį pernai užfiksuota nedaug mažiau – 750 susidūrimų su gyvūnais (32 proc. visų eismo įvykių). Iš jų įskaitinių įvykių – 2. Iš viso sužeisti 2 žmonės.

Eismo įvykiai, į kuriuos patenka vairuotojai, susidūrę su laukiniais gyvūnais, ne retas atvejis Lietuvos keliuose ir visus metus. Dažniausiai tik apgadinamos transporto priemonės, tačiau nukenčia ir žmonės, žūsta gyvūnai. Kelių policijos pareigūnai ragina visada atkreipti dėmesį į pavojų, kurį gali sukelti į važiuojamąją kelio dalį įbėgę laukiniai gyvūnai: pasirinkite saugų greitį ir būkite budrūs, ypač važiuodami miškingose, neaptvertose kelio atkarpose. Būtinai atkreipkite dėmesį į kelio ženklą „Laukiniai gyvūnai“. Ten, kur jis  didesnė tikimybė, kad kelyje pasitaikys briedis, elnias, stirna, net šernas.

Susidūrimų su gyvūnais sparčiai daugėja nuo 2017 metų. Jų skaičius per 7 metus išaugo jau apie 3,5 karto: nuo 2 422 atvejų 2017 metais iki 6 351 atvejo 2023 metais.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: