Šiandien langų uždangų pasirinkimas yra itin platus. Klasikiniame interjere puikiai tinka dieninės ir naktinės užuolaidos, minimalistiniame – roletai arba žaliuzės. Vienas iš universaliausių pasirinkimų, tinkančių kone prie bet kokio interjero – plisuotos žaliuzės. Šiame straipsnyje išsamiau aptarsime 5 plisuotų langų uždangų privalumus ir pateiksime patarimus, leidžiančius pasirinkti tinkamiausią variantą.

 

1. Lengvai pritaikoma įvairių formų langams

Plisuotų žaliuzių populiarumą lemia tai, kad šias galima pagaminti pačių įvairiausių geometrinių formų. Dėl to šios langų uždangos itin lengvai pritaikomos tiek trapecijos, trikampio, ovalo formos langams, tiek stoglangiams. Plisuoti langų uždengimai gali būti lengvai montuojami ant bet kokio dydžio lango – nuo itin mažų palėpės stoglangių iki didelių svetainės langų.

Žinoma, priklausomai nuo lango dydžio, formos, skirsis ir plisuotų žaliuzių kainos. Tad rinkdamiesi langų uždangą, pasitarkite su konsultantais, kokia gali būti preliminari langų uždangų kaina. Aišku, prieš tai išmatuokite visus langus, ant kurių norite montuoti plisuotas langų uždangas.

 

2. Paprastai reguliuojamas uždengimo plotas

Kitas plisuotų uždangų privalumas – paprastai ir lengvai reguliuojamas lango uždengimo plotas. Plisuotas žaliuzes galima stumdyti tiek iš viršaus, tiek apačios arba tiesiog palikti lango viduryje. Tokiu atveju galima sudaryti šešėlį toje vietoje, pro kurią šviečia saulė arba pridengti lango apatinę dalį nuo praeivių žvilgsnių.

 

3. Patogus valdymas

Priklausomai nuo poreikių, plisuotos žaliuzės gali būti valdomos rankiniu būdu, rankenėle arba virvele bei automatizuotu būdu. Rankenėlę valdomą plisuotą žaliuzę galima stumdyti tiek į apačią, tiek į viršų. Jeigu norite žaliuzę valdyti virvute, tokiu atveju šią galėsite valdyti tik kaip roletą – iš viršaus į apačią. Norintiems didesnio komforto, langų uždangas galima valdyti ir automatizuotu būdu.

 

4. Lengva priežiūra

Ieškodami langų uždangų savo namams, atsižvelkite į audinį. Rinkitės žaliuzes, kurių audiniai yra impregnuoti. Impregnuoti audiniai neblunka, ilgai išlaiko stabilią formą ir nekaupia dulkių. Visgi, jeigu prisikaupė itin daug dulkių, šias nuvalykite sausa šluoste ar šepetėliu.

Drėgną valymą rekomenduojama rinktis tada, kai langų uždangos itin suteptos. Pripildykite dubenį ar vonelę 30°C vandeniu ir įpilkite nestipraus ploviklio. Nuimkite plisuotą žaliuzę ir šią pamerkite 15 minučių į vandenį. Išskleidę žaliuzę, šią lengvai pasukiokite tirpale. Prieš išimdami žaliuzę, sutraukite ją iki galo ir švelniai spustelėkite, kad nutekėtų vandens perteklius. Nuskalaukite švariu vandenius ir vėl spustelėkite. Leiskite žaliuzei išdžiūti sutrauktoje padėtyje bent 12 valandų.

 

5. Platus dizaino pasirinkimas

Plisuoti langų uždengimai gali būti ne tik skirtingų formų, dydžių, bet ir spalvų, raštų. Pagal namo interjerą, galima montuoti skirtingų audinio spalvų žaliuzes, kurios leis sukurti žaismingesnį dekorą. Šis variantas dažniausiai pasirenkamas vaikų kambariuose. Be to, galimybė reguliuoti langų uždangas tiek iš viršaus, tiek apačios suteikia dar daugiau dekoro variacijų. Dalinai pakeltas audinys susiklostuoja, todėl subtiliai pakeičia atspalvį.

Taigi, tai vieni iš pagrindinių plisuotų žaliuzių privalumų. Šis universalus langų uždangų pasirinkimas puikiai dera visose namų erdvėse. Rinkdamiesi žaliuzę, svarbiausia atsižvelgti į audinį ir pasirinkti patogiausią valdymo būdą. Tokiu atveju plisuotos žaliuzės papildys kuriamą interjerą ir jomis bus paprasta naudotis.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: