Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė penktadienį, spalio 27 d., lankysis Jonavoje, kur su bendrovės „Achema“ atstovais aptars įgyvendinamus projektus ir pristatys valstybės paramą įmonės modernizavimui.    

„Norėdami didinti šalies konkurencingumą, turime sudaryti galimybes įmonėms atsinaujinti, investuoti į tvaresnius ir mažiau taršius sprendimus. Jau skelbiame kvietimus, kuriais naudodamosi įmonės gali persitvarkyti, diegti inovacijas ir  tapti mažiau taršios. Prie tokių įmonių jau prisijungė ir „Achema“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė.  

Ekonomikos ir inovacijų ministerija spalio mėnesį paskelbė 122,65 mln. eurų vertės kvietimą bendrovei „Achema“ diegti inovatyvias technologijas, kurios padėtų sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, amoniako gamyboje pilkąjį vandenilį pakeitus aplinkai nekenksmingu žaliuoju vandeniliu. Modernizavus vieną iš amoniako agregatų, jame generuojamos CO2 emisijos sumažės 27 proc. – įmonės mastu tai sudarys 12 proc. tiesioginių CO2 emisijų mažėjimą.  

Rugsėjo mėnesį Ekonomikos ir inovacijų ministerija taip pat paskelbė 21 mln. eurų kvietimą labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms, kuriuo siekiama į Jonavos rajono savivaldybę pritraukti Lietuvos ir užsienio investuotojų, kurie sukurtų naujų tvarių darbo vietų. Rugpjūčio mėnesį šiai savivaldybei buvo paskelbtas 8,6 mln. eurų kvietimas, kuriuo siekiama pagerinti sąlygas ir sukurti bei plėtoti pramonines teritorijas.  

Be viso to, Jonavos rajono savivaldybės įmonės taip pat gali naudotis ir kitomis siūlomomis Ekonomikos ir inovacijų ministerijos priemonėmis, tarp kurių – MVĮ veiklos tarptautiškumo ir naujų eksporto rinkų identifikavimo veiklų skatinimas, MVĮ skaitmeninimas, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklos ir patentavimas pažangiems ir brandiems inovatoriams, MVĮ darbuotojų mokymai pagal nustatytą sumaniosios specializacijos įgūdžių sąrašą, inovatyvių, aplinkai palankių technologijų kūrimas, demonstravimas MVĮ, veikiančiose sumaniosios specializacijos srityse, inovatyvių sprendimų ir paslaugų kūrimas atvirų domenų pagrindu, netechnologinės inovacijos, energijos vartojimo efektyvumo didinimas pramonės įmonėse.  

Lietuvos ekonomikai stiprinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 m. pabaigos paskelbs finansuojamų veiklų kvietimų, kurių bendra vertė sieks beveik 1 mlrd. eurų. Apie 365 mln. eurų numatyta verslui, inovacijoms ir investicijoms, 320 mln. eurų – valstybės ir verslo skaitmenizacijai, 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: