Vasario 2-ąją numatytas Vyriausybės posėdis, kuriam teikiamas „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ pakeitimo klausimas. Premjerei Ingridai Šimonytei kiek anksčiau paskelbus, kad sprendimas dėl galimybių paso (GP) stabdymo bus paskelbtas trečiadienį, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo svarbiausiais žingsniais, apie galimybių pasą, omikroną ir artimiausius sprendimus.

„Kadangi viešumoje jau skamba planai omikrono kontekste atsisakyti galimybių paso, noriu plačiau aptarti jo reikšmę pandemijos valdymui ir tai, kaip matau, artimiausius sprendimus“, - rašo A. Armonaitė.

„Siūlau padėkoti galimybių pasui“

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigia, kad nors galimybių pasas ir sulaukė pasipriešinimo, tačiau jis padėjo išlaikyti visas ekonomines veiklas atviras, padėjo išvengti naujo uždarymo ir netgi tapo reikšminga paskata vakcinacijai, kad buvome vieni pirmųjų ES, sukūrusių šį įrankį.

„Na, o dabar siūlau padėkoti galimybių pasui ir pradėti ruoštis jo išjungimui bei kitam pandemijos valdymo etapui. Taigi keletas svarbių dalykų, kuriais asmeniškai tikiu ir kuriuos su komanda siūlome SAM, Vyriausybei ir visiems dalyvaujantiems sprendimų priėmime.

  1. GP atsisakymas, neturi reikšti ir atvesti į papildomą ūkinių veiklų ribojimą, darbo laiko ribojimą, renginių ribojimą, ar karantiną bet kokia apimtimi.
  2. GP atsisakymas neturi reikšti papildomos ar kitokios naštos prekybininkams, maitinimo įstaigoms, kitiems paslaugų teikėjams, šiuo metu tikrinantiems GP. Tai reiškia, kad jeigu atsisakome GP - nebenustatinėkime kvadratūros ribojimų, neįvedinėkime papildomų kitokių patikrinimų prie įėjimų.
  3. GP atsisakyti reikia ne etapais, ne sektoriais, ne po žingsnį, o iškart. Ir taip, tai reiškia daugiau atsakomybės patiems žmonėms.
  4. Visa Europa šiuo metu svarsto laisvinti pandeminius kelionių reikalavimus, todėl laikas peržiūrėti ir atvykimo į Lietuvą sąlygas. Turime lanksčiau nustatyti saugias sąlygas asmenims atvykti, be painių išimčių ir biurokratinių procedūrų“, - pagrindinius žingsnius vardijo A. Armonaitė.

Ministrės teigimu, jeigu galimybių paso prireiktų ateityje, jis yra „kovos prieš pandemiją instrumentų dėžutėje“, tačiau dabar „jo taikymo tikslingumas tampa vis mažiau aktualus“.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: