Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad nuo šiandien, gruodžio 1-osios dienos, periodinis profilaktinis testavimas dėl COVID-19 nebekompensuojamas valstybės lėšomis. Tai reiškia, kad tuo pasirūpinti teks patiems darbuotojams. 

Tokia tvarka iki šiol vertinama dviprasmiškai: dalis žmonių palaiko šį sprendimą, nes tai esą pagreitins vakcinacijos tempą, kiti atvirai piktinasi ir teigia, kad dėl to darbuotojai atsisakys darbo. Tačiau yra ir tokių, kurie tikisi, jog testavimą apmokės pats darbdavys. Būtent tokios iniciatyvos ėmėsi AB ,,Achema".

,,Esame priėmę sprendimą, kad mūsų darbuotojams privalomi testavimai bus vykdomi įmonės lėšomis. Šią galimybę svarstėme iš anksto, kai tik buvo pradėta kalbėti apie nuo COVID-19 ligos nepasiskiepijusių ir nepersirgusių darbuotojų privalomą testavimą gamybinėse įmonėse.

Mūsų darbuotojai nepatirs papildomų kaštų dėl šio Vyriausybės reguliavimo, nes mes gerbiame darbuotojų asmeninį apsisprendimą dėl sveikatos ir prisiimsime dėl to patiriamus kaštus. Mūsų darbuotojams nemokami testavimai, kaip ir iki šiol, bus vykdomi ,,Achemos poliklinikoje", - į paklausimą, kaip bendrovė spręs darbuotojų testavimo klausimą, atsakė AB ,,Achema" generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas.

Anot R. Miliausko, bendrovė nuo pat pandemijos pradžios taiko visas įmanomas priemones, kad apsaugotų darbuotojus nuo užsikrėtimo COVID-19 virusu bei kviečia pasiskiepyti visus to norinčius darbuotojus.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: