Praėjusią savaitę jau rašėme, kad rugpjūčio pabaigoje AB ,,Achema" fiksuotas ne vienas aktyvus koronaviruso protrūkis (plačiau skaitykite čia). Šiandien, rugsėjo 6-ąją, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) portalą jonavoszinios.lt informavo, kad šiuo metu bendrovėje ne vienas jų - vis dar aktyvūs: KAN ceche yra 11 atvejų (10 jų - pirminiai ir 1 antrinis, t.y., darbuotojo artimoje aplinkoje), santechnikos skyriuje yra 2 atvejai (abu pirminiai, t. y. susirgo darbuotojai). Kokios saugumo priemonės dėl koronaviruso šiuo metu taikomos bendrovėje? 

Laikosi rekomendacijų

Kaip aiškina AB ,,Achema" Saugos darbe skyriaus viršininkas Mindaugas Jančauskas, darbuotojų saugos užtikrinimas bei gamybos tęstinumas yra prioritetai, į kuriuos žiūrima be jokių išlygų.

,,Atsakingai vertiname COVID-19 situaciją šalyje, griežtai laikomės visų būtinų ir rekomenduojamų saugos priemonių. Turime pasitvirtinę vidines tvarkas, skirtas prevenciškai užkardyti galimą viruso plitimą, saugos priemonių – apsauginių kaukių, dezinfekavimo priemonių ir kt. – rezervą formuojame daugiau nei dviem mėnesiams į priekį", - teigia M. Jančauskas.

Testuojamasi ir ,,Achemos" poliklinikoje

Anot bendrovės atstovo, pagal poreikį, siekiant profilaktiškai įvertinti rizikas, PGR testai gali būti atliekami ir nuosavoje „Achemos“ poliklinikoje, po to siunčiami ištirti į privačią laboratoriją, todėl darbuotojams nereikia niekur vykti ar ilgai laukti atsakymo.

,,Tyrimai vykdomi ir atsakymai gaunami greičiau, o mes galime iškart reaguoti į kintančią situaciją.

Atidžiai stebime užsikrėtimų koronavirusu Lietuvoje augimo tendencijas ir stipriname darbuotojų apsaugos priemones. Nepaisant to, bendrovėje pastaruoju metu buvo nustatyti užsikrėtimo koronavirusu atvejai, kurie iškart buvo nustatyti ir užkratas buvo suvaldytas", - pasakoja M. Jančauskas.

Pasitiki sąmoningumu

Pasiteiravus apie vakcinavimąsi, M. Jančauskas nurodo, jog bendrovė laikosi nuomonės, kad darbuotojai turi teisę savanoriškai apsispręsti dėl jo.

,,Pasitikime jų sąmoningumu. Tiems, kas nori skiepytis, sudarome patogias sąlygas – savo iniciatyva organizuojame skiepijimąsi darbo vietoje.

„Achema“ atsakingai vykdo Vyriausybės nutarimus, tad jau ruošiamės ir naujiesiems ribojimams, kurie skirti gamybinėms įmonėms ir įsigalios nuo rugsėjo 13 dienos", - aiškina bendrovės atstovas. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: