Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) atkreipia dėmesį, kad šalyje ir toliau daugėja COVID-19 protrūkių -  epidemiologai praėjusią savaitę koronavirusinės infekcijos protrūkių kreivėje fiksavo nepalankias tendencijas. Lyginant su savaite prieš tai, aktyvių protrūkių išaugo penktadaliu, jų augimas fiksuotas beveik visos srityse. Protrūkiai, deja, neaplenkė ir didžiausios Jonavos įmonės - AB ,,Achema": rugpjūčio pabaigoje čia fiksuotas ne vienas jų. 

NVSC duomenimis, 2021-08-10  COVID-19 ligos protrūkis  registruotas AB „Achema“ KAN ceche ir Sandėlių skyriuje,  2021-08-20 protrūkis registruotas Automatikos skyriuje.

,,Protrūkis Sandėlių sk. 2021-08-30 pasibaigė, o KAN ceche ir Automatikos sk. protrūkiai dar aktyvūs ir stebimi, tačiau nuo 2021-08-25 juose naujų atvejų neregistruojama", - portalui jonavoszinios.lt nurodė NVSC.

Iš viso 2021-08-16 – 2021-08-30 laikotarpyje registruota 12 COVID-19 ligos atvejų, nustatytų AB „Achema“ darbuotojams. Trys iš jų yra susiję su besitęsiančiais protrūkiais įmonės KAN ceche ir Automatikos skyriuje.

Su protrūkiu KAN ceche susiję 6 atvejai, iš jų 5 nustatyti darbuotojų tarpe ir 1 darbuotojo artimoje aplinkoje.

Su protrūkiu Automatikos sk. susiję 3 atvejai, 2 iš jų nustatyti darbuotojams ir 1 darbuotojo artimoje aplinkoje.

NVSC primena, kad pagal galiojančią tvarką, ligos protrūkis – tai du ar daugiau tos pačios užkrečiamosios ligos, kuria užsikrečia žmonės, atvejai arba padėtis, kai nustatytų ligos atvejų skaičius viršija skaičių, kurio tikėtasi, ir visi ligos atvejai yra arba gali būti susiję su tuo pačiu infekcijos šaltiniu ir tarpusavyje epidemiologiškai susiję laiko ir vietos požiūriu.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: