Dar rugsėjį paaiškėjo, kad AB „Achema“ susidūrė su rimtais iššūkiais  – išaugus dujų kainai, bendrovei teko mažinti gamybą. Tai sukėlė nemažai nerimo ir bendrovės darbuotojams - paskelbta, kad dalis jų bus išleidžiami į dalines prastovas. 

Sulaukus lapkričio, situacija toliau išlieka komplikuota.

,,Dirbame panašiais pajėgumais kaip ir spalį – toliau dirbame veikiant vienam iš dviejų amoniako gamybos cechų. Amonio salietros ir Kalcio amonio salietros cechai dirba, tačiau šį mėnesį laikinai sustabdėme kogeneracinę jėgainę bei Karbamido cecho 4 agregatą. Tai didesnių pokyčių neatnešė – prastovose esančių darbuotojų skaičius nedidėjo", - po užklausos portalą jonavoszinios.lt informavo AB ,,Achema" generalinis direktorius Ramūnas. Miliauskas.

Anot jo, kaip ir spalį, šiuo metu dalinėse prastovose yra tik nedidelė dalis gamybos ir administracijos darbuotojų, kurie dirba dalinai, kas dvi savaites. 

Dar anksčiau skelbta, kad į dalines prastovas konkrečiomis savaitėmis buvo išleidžiama apie 30 - 60 bendrovės darbuotojų (plačiau skaitykite čia).

,,Sprendimą, kaip dirbsime gruodį, priimsime vėliau, įvertindami pokyčius gamtinių dujų ir trąšų rinkoje", - teigė R. Miliauskas. 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: