Didžiausia dujų vartotoja šalyje Jonavos azotinių trąšų gamintoja „Achema“, visoje Europoje drastiškai išaugus gamtinių dujų kainai, laikinai pristabdė keletą gamybos agregatų. Nors šiuose gamybiniuose padaliniuose dirba maždaug trečdalis visų įmonės darbuotojų, siekiant užtikrinti darbuotojų gerovę, į dalines prastovas išleista tik nedidelė jų dalis: praėjusią savaitę dalinėse prastovose buvo apie 30, o šią savaitę apie 60 darbuotojų iš gamybos padalinių bei administracijos. Spalio mėnesį jie dirbs pagal laikinų prastovų modelį – pamainomis kas dvi savaites.

Dalinėse prastovose esantys įmonės darbuotojai, priklausomai nuo jų pareigų, darbo grafiko, gauna apie 60-70 proc. savo atlyginimo.

Pasak bendrovės „Achema“ generalinio direktoriaus Ramūno Miliausko, gamyklos veikla nuo liepos mėnesio yra nuostolinga, tad dalį rugsėjo bei spalį dirbama daliniu pajėgumu. Situacijai gamtinių dujų rinkoje ir toliau prastėjant, lapkričio bei gruodžio mėnesiais gali tekti gamyklą stabdyti.

„Šiuo sudėtingu metu mums svarbiausia išlaikyti darbuotojų gerovę, kiek tai įmanoma, suteikti jiems stabilumo. Nors kol kas sunku prognozuoti, kada ši dujų kainų krizė pasibaigs, tikimės, kad situacija neužsitęs, ir mes visi vėl galėsime dirbti įprastu režimu, užtikrinti sklandų bei nepertraukiamą gamyklos darbą“, - sako generalinis direktorius R. Miliauskas.

Pasak įmonės generalinio direktoriaus, kaip gamykla bei darbuotojai dirbs nuo lapkričio mėnesio, paaiškės per artimiausią savaitę ar dvi. Tai priklauso ne tik nuo gamtinių dujų kainų Europoje, bet ir nuo to, ar, esant dabartinėms trąšų kainoms, ūkininkais pasiryš pirkti trąšas ir tręšti jomis savo pasėlius. 

„Pirmieji Europoje sprendimą dėl trąšų pirkimo turės priimti Prancūzijos ir Ispanijos ūkininkai, kadangi pas juos pavasaris ateina anksčiausiai – vasarį. Jų pavyzdžiu, tikėtina, paseks ir kitos Europos valstybės. Įvairūs skaičiavimai rodo, kad esant dabartinėms kainoms, pirkti trąšas ir gauti didesnį derlių jiems vis dar apsimoka. Tad tikimės, kad ūkininkai pasiryš pirkti trąšas ir ši rinka pamažėle išjudės“, - sako R. Miliauskas.

AB ,,Achema" inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: