Vairuotojai, važiuojantys keliu Jonava - Kaunas, jau galėjo pastebėti naujus įspėjamuosius ženklus ties Karmėlava. Kadangi dar pernai Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) skelbė, kad A6 kelyje atsiras net keli vidutinio greičio matuokliai, skaitytojai ne kartą teiravosi, ar minėti ženklai byloja apie pradėtą pažeidimų fiksavimą. Kaip skelbėme kiek anksčiau (plačiau skaitykite čia), kelių eismo taisyklių pažeidėjus A6 kelyje ,,tramdys" ne vieno tipo įrenginiai. Aiškėja, kada pastarieji pradės savo darbą.

,,Šie ženklai informuos apie vidutinio ir momentinio greičio matuoklius", - paklausus apie A6 kelyje įrengtų ženklų paskirtį dar liepą teigė LAKD tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus komunikacijos vadybininkas Evaldas Tamariūnas pridurdamas, kad iš viso A6 kelyje planuojama įrengti 2 momentinio greičio matuoklius ir 4 ruožus, kuriuose bus matuojamas vidutinis greitis.

Tuomet direkcijos atstovas dar neatskleidė, kada tiksliai šie pradės veikti. Tačiau dabar informacija apie tai skelbiama viešai LAKD sudarytame greičio kontrolės priemonių žemėlapyje.

Kaip matyti iš jo, A6 kelyje ( 12 -ame ir 13-ame kilometre) momentinio greičio matuokliai turėtų atsirasti netrukus - gruodžio mėnesį. 

Kalbant apie planuojamus vidutinio greičio kontrolės ruožus, šie kelyje Jonava - Kaunas turėtų atsirasti 2022-aisiais, iki birželio mėnesio. Pirmoji atkarpa, kurioje bus matuojamas greitis - beveik 3 km ilgio: nuo 14,83 A6 kelio kilometro iki 17,67 kilometro. Antroji atkarpa tęsiasi nuo 7 A6 kelio  kilometro iki 10,050 km. Trečioji atkarpa - visai šalia Jonavos miesto. Ji tęsis nuo 28,430 A6 kelio kilometro iki 30,080 km. Ketvirtoji atkarpa tęsis nuo 37,300 A6 kelio kilometro iki 41, 960 kilometro.

Kad būtų vaizdžiau - aptartą kelio atkarpą, su pažymėtomis greičio kontrolės priemonėmis, patalpinome ir savo nuotraukų galerijoje. Greičio matuoklius, įrengtus arba planuojamus įrengti visoje Lietuvoje, galite surasti paspaudę čia.

Taip pat skaitykite: