Esame rašę, kad vasario 16 ir 27 dienomis į Neries upę ties Taurostos ir Ruklos gatvių sankirta nuo lietaus surinkimo sistemų liejosi naftos produktų teršalai. Tuomet skelbta, kad ugniagesiai gelbėtojai bonomis stabdė teršalų tekėjimą, bendrovės ,,Jonavos vandenys” specialistai užsuko sklendes, o abu įvykius tiria aplinkosauga.  

Tiek įmonė ,,Jonavos vandenys”, tiek Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pateikia detalesnius duomenis apie šiuos incidentus.  

,,Jonavos vandenys vasario 16 d. gavo aplinkosaugininkų paimtų mėginių tyrimų protokolus, kuriuose pažeidimų nenustatyta (normos neviršytos), bet leistina tarša iš UAB „NAPC“ teritorijos iki patekimo į UAB „Jonavos vandenys“ eksploatuojamą paviršinių nuotekų tinklą dvigubai didesnė nei po paviršinių nuotekų valymo mūsų valykloje”, - teigė UAB „Jonavos vandenys“ direktorė Jolita Gumaniukienė bei pridūrė, kad įmonė papildomai atliks paviršinių nuotekų valyklos Taurostos gatvėje valymo darbus. 

Dėl šių atvejų AAD pradėtas tyrimas, aiškinamasi, dėl kokių priežasčių iš paviršinių nuotekų išleistuvo į upę tekėjo teršalai.   

,,Vasario 16-ąją Aplinkos apsaugos departamentui gavus pranešimą, kad iš paviršinių nuotekų išleistuvo, priklausančio UAB „Jonavos vandenys“, kartu su paviršinėmis nuotekomis į Neries upę tekančios naftos, buvo iškviesta laboratorija, paimti mėginiai, užsukta išleistuvo sklendė, įrengti boniniai užtvarai.   

Vasario 19-ąją atlikta pakartotinė išleistuvo apžiūra, išleistuvas buvo išvalytas, išsiurbtas visas buvęs užterštas vanduo ir šuliniai išplauti specialiomis cheminėmis priemonėmis. Vasario 23-ąją gauti laboratorinių tyrimų rezultatai, viršijimų nenustatyta.   
   
Vasario 27-ąją gavus pakartotinį pranešimą dėl matomos naftos juostos Neries upėje prie tilto Jonavoje, taip pat pakartotinai paimti mėginiai iš išleistuvo. Vasario 29-ąją apžiūros metu nuotekos iš išleistuvo netekėjo, atliekamas išleistuvų pakartotinis išvalymas, filtrų plovimas. Penktadienį atlikus pakartotinį tikrinimą vizualiai taršos nesimatė, bėgo švarus vanduo. Šiuo metu laukiama laboratorinių tyrimų rezultatų”, - detalizuoja AAD  Komunikacijos skyrius. 

Aplinkosaugininkai tęsia tyrimą ir nustatinėjamas galimas taršos šaltinis. Plačiau apie tyrimo rezultatus AAD galės pakomentuoti tik jam pasibaigus.

Nuotraukų galerijoje - vasario 27-osios incidentas, teršalų stabdymas bonomis  

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: