Po vakar aprašyto eismo įvykio, kuomet apie 14.45 val. Jonavoje, J. Basanavičiaus g., automobilis „Peugeot“, vairuojamas vyro (gim. 1965 m.), pėsčiųjų perėjoje kliudė pėsčiąją (gim. 1959 m.), prisiminta diskusija apie pėsčiųjų ir vairuotojų elgesį kelyje. Kalbant apie šį įvykį, šiandien Lietuvos kelių policijos tarnybos skelbiamoje įvykių išklotinėje rašoma, jog nukentėjusioji paguldyta į ligoninę.
Sukėlė diskusiją
Į tai sureagavo ir skaitytoja Jurgita, paraginusi priminti Kelių eismo taisykles, nes, anot jos, šių neretai nesilaiko tiek pėstieji, tiek transporto priemonių valdytojai.
,,Dar vienas partrenktas žmogus... Kelintas jau šiais metais? Kiek pamenu - tikrai ne antras ir ne trečias. Ką tai sako apie mus? Nemokame eiti per perėją ar nemokame vairuoti?", - retoriškai klausė Jurgita.
Pėsčiųjų pareigos
Kalbant apie ėjimą per pėsčiųjų perėją, KET nurodo, kad įžengti į važiuojamąją dalį pėstiesiems leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikina, kad tai saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms.
Važiuojamojoje dalyje pėstieji neturi delsti ar stoviniuoti. Nespėjusieji pereiti važiuojamosios dalies turi stovėti saugumo salelėje arba ant paženklintos ar įsivaizduojamos linijos, skiriančios priešingų krypčių transporto srautus. Baigti eiti per kelią galima tik įsitikinus, kad eiti saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms.
Vairuotojų pareigos
Artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos, vairuotojas privalo sulėtinti greitį arba sustoti prieš kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja“, kad praleistų į bet kurią jo važiavimo krypties eismo juostą, o keliuose su viena eismo juosta kiekviena kryptimi – į bet kurią eismo juostą perėjoje įėjusį pėsčiąjį. Transporto priemonių vairuotojai privalo imtis papildomų atsargumo priemonių tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui arba tais atvejais, kai pėsčiųjų perėja iš vairuotojo vietos nėra gerai apžvelgiama, ir įsitikinti, kad pėsčiųjų perėjoje nėra pėsčiųjų, kuriuos turėtų praleisti.
Jeigu prieš pėsčiųjų perėją sustojo transporto priemonė, ta pačia kryptimi važiuojantis vairuotojas privalo sustoti ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinęs, kad perėjoje nėra pėsčiojo, kuriam jis galėtų sutrukdyti arba sukelti pavojų. Jeigu prieš pėsčiųjų perėją transporto priemonė sulėtino greitį, ta pačia kryptimi važiuojantis vairuotojas privalo sulėtinti greitį arba sustoti ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinęs, kad perėjoje nėra pėsčiojo, kuriam jis galėtų sutrukdyti arba sukelti pavojų.
Lietuvos automobilių kelių direkcija akcentuoja, kad visi mes esame eismo dalyviai ir dalyvaujame eisme, todėl nuo atsakingumo ir pagarbos vieni kitiems priklauso ir mūsų kelionių saugumas.