Rugpjūčio 22–26 d. vėl gyvai vyks aktyvaus ir pilietiško jaunimo projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“. 30 komisijos atrinktų baigiamųjų klasių moksleivių iš visos Lietuvos turės unikalią galimybę iš labai arti susipažinti su Vyriausybės veikla, o 2 moksleiviai apsilankys ir Aplinkos ministerijoje, kur susipažins su aplinkosaugininko kasdienybe.

Aplinkos ministerija pažada parodyti, kad aplinkosauga – tai ne tik   darnumas, tvarumas, ekologija, o gerokai daugiau. Čia bus galima sužinoti, pavyzdžiui, ką darbuotojai daro, kad gyvūnai gyventų geriau, kodėl leidžiama skinti lubinus, bet nerekomenduojama šienauti pievų, ir, galiausiai, bus sniego Lietuvoje ar ne.

Praėjusiais metais moksleiviai lankėsi saulės elektrinių parke Elektrėnuose, laboratorijose, kuriose atliekami gamtoje užfiksuotų teršalų ir kiti tyrimai, taip pat hidrometeorologijos tarnyboje, kur patys pamėgino parengti orų prognozę.

„Dalyvaudamas projekte ir lankydamasis Aplinkos ministerijoje turėjau progą ne tik pamatyti ministerijos darbą, bet ir įsigilinti į vykdomus projektus, visapusiškai išbandyti, pajausti vidinę virtuvę. Ši savaitė buvo pilna džiugių emocijų ir liko vienu iš smagiausių vasaros prisiminimų!“, – prisiminimais dalijasi Lukas Gudelis iš Nemenčinės Gedimino gimnazijos.

Tuo tarpu Eglė Juškevičiūtė iš Kauno jėzuitų gimnazijos džiaugėsi susipažinusi su Aplinkos ministerijos sprendžiamomis problemomis ir įgytomis žiniomis apie aplinkai draugiškas Lietuvos ateities vizijas.

Moksleivių visą savaitę lauks įtraukiantys užsiėmimai ir kūrybiškos veiklos, taip pat bendra savaitės užduotis, kurios tikslas – pasiūlyti sprendimus aktualiausiais valstybės valdymo klausimais.

Kandidatų dalyvauti projekte registracija vyks iki liepos 29 d. Projekte dalyvauti gali paskutinius arba priešpaskutinius mokslo metus baigę moksleiviai.

Pagrindinė informacija ir registracijos forma – https://epilietis.lrv.lt/lt/apsilankyk-vyriausybeje/moksleiviai-i-vyriausybe

Projektą nuo 2009 m. kasmet organizuoja Vyriausybės kanceliarija kartu su partnerėmis – Lietuvos moksleivių sąjunga ir Nacionaline moksleivių akademija. Iki šiol projekte dalyvavo beveik 400 moksleivių. Šiemet projektas vyks jau 14-ąjį kartą.  

Daugiau informacijos taip pat skelbiama projekto „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: