Vairuotojai jau ne vienerius metus skundžiasi, kad karts nuo karto jaučia dujų kvapą kelyje link Ruklos. Apie tai nuolat informuojami ir aplinkosaugininkai, jau ne vieną kartą dėl to skyrę dėmesį šalia kelio įsikūrusiai UAB ,,Jumps". Tačiau istorija kartojasi: praėjusią savaitę portalo jonavoszinios.lt skaitytojai vėl pranešė apie tuos pačius kvapus. Informavus apie tai Aplinkos apsaugos departamentą, šis tikino, kad jau ėmėsi šios problemos nagrinėjimo.

,,Šiuo metu atliekamas patikrinimas. Taip pat Aplinkos apsaugos agentūra turi atlikti laboratorinius oro kokybės tyrimus", - teigė departamento atstovė Jurgita Jasiūnienė.

Nors jonaviečiai ne kartą viešai spėliojo, kad UAB ,,Jumps" plauna savo vagonus ir atliekas pila į bendras lietaus nuotekas, dar pernai tyrimą atlikę aplinkosaugininkai neigė tokius gandus. 

,,Netiesa, kad įmonė plaunant vagonus atliekas pila į lietaus nuotekas. UAB ,,Jumps" distiliavimo būdu perdirba sieringą dyzeliną iki atitinkančių reikalavimų laivams. Perdirbtas dyzelinas laikomas rezervuaruose, kuriuose yra alsuokliai per kuriuos kvapas nugaruoja į orą. Kadangi gamtinės dujos taipogi turi sieros, todėl tas kvapas yra labai artimas", - tuomet pasakojo Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Kęstutis Celiešius.

Belieka laukti šiuo metu vykstančio patikrinimo rezultatų. Kai tik gausime juos, informuosime savo skaitytojus.

UAB „Jumps“ Kalnėnų naftos produktų terminalas įsikūręs Kalnėnų k., Jonavos raj. Pagrindinė veikla – didmeninė prekyba mazutu, dyzelinu ir kitais naftos produktais

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: