Alkoholio vartojimas medžioklėje gali turėti skaudžių pasekmių ir sutrikdyti saugią medžioklę. Atsiranda rizika pakenkti kitiems medžiotojams, sumedžioti ne tą gyvūną, o galbūt net ir sužeisti žmogų.  

Aplinkosaugininkai nuolat aktyviai tikrina medžiotojų blaivumą ar apsvaigimą, kad būtų užtikrintas saugus elgesys ir išvengta nelaimingų atsitikimų medžioklės metu.   

Nuo 2022 m. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba sulaukė 20 pranešimų dėl galimai neblaivių medžiotojų. 2022 metais gauti 7 pranešimai (pasitvirtino 2), 2023 m. – 13 pranešimų (pasitvirtino 7). Apie nustatytus neblaivius asmenis medžioklėje Aplinkos apsaugos departamentas rašė anksčiau: „Aplinkosaugininkai: nustatyti šeši neblaivūs medžiotojai neteks medžiotojo bilieto“. 

Atsakomybė 

  • Neblaivaus (nuo 0,41 promilės iki 1,5 promilės) medžiotojo dalyvavimas medžioklėje užtraukia baudą nuo 200 iki 600 eurų ir teisės medžioti atėmimas nuo 11 mėnesių iki 1 metų 6 mėnesių.  

  • Neblaivaus (nuo 1,51 promilės iki 2,5 promilės) medžiotojo dalyvavimas medžioklėje užtraukia baudą nuo 600 iki 1550 eurų ir teisės medžioti atėmimas nuo 1 metų 8 mėnesių iki 2 metų 6 mėnesių.  

  • Neblaivaus (nuo 2,51 promilės ir daugiau) ar apsvaigusio nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų medžiotojo dalyvavimas medžioklėje užtraukia baudą nuo 1 550 iki 2 200 eurų ir teisės medžioti atėmimą nuo 3 iki 5 metų.  

Įsiteisėjus nutarimams dėl šio pažeidimo ir suėjus teisės medžioti atėmimo terminui, medžiotojams reikės perlaikyti medžioklės egzaminus ir išklausyti paskaitų kursą apie alkoholio ir narkotikų žalą sveikatai.    

Daugiau informacijos apie medžioklės pažeidimus, kuriuos padarę medžiotojai gali netekti medžiotojo bilieto skelbiama departamento dažniausiai užduodamų klausimų skiltyje

Jei kyla klausimų apie aplinkos apsaugos reikalavimus, Aplinkos apsaugos departamento specialistai  pakonsultuoja telefonu +370 700 02022 arba el. paštu konsultacijos@aad.am.lt.   

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu info@aad.am.lt.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: