Aplinkos apsaugos departamentas skelbė, kad vien tik kovo pradžioje gavo 384 pranešimai apie aplinkosauginius pažeidimus. Kalbant apie Jonavą, šiais metais į mūsų miesto aplinkosaugininkus kreiptasi 15 kartų, pranešant apie galimus aplinkos apsaugos teisės aktų pažeidimus ar kitas aplinkosaugines problemas Jonavos rajone. 

Bendruoju pagalbos tarnybų numeriu 112 gauti 5 pranešimai, iš jų pasitvirtino 2, pareigūnai tiesiogiai telefonu gavo 6 pranešimus, iš jų pasitvirtino 4, raštu buvo gauti 4 skundai, tarp jų 3 dėl kvapų.

Viena aktualiausių Jonavos problemų, kuri iš pirmo žvilgsnio, panašu, siejasi su aplinkosauga   – kelyje Jonava - Rukla, ties posūkiu į Gaižiūnų kaimą, juntamas dujų kvapas. Pasiteiravus apie tai, Aplinkos apsaugos departamentas portalą jonavoszinios.lt informavo, kad aplinkosaugininkai atliko neplaninius patikrinimus UAB "JUMPS" ir UAB "NAPC". Patikrinimų metu vizualiai apžiūrėjus aplinkosauginių pažeidimų nenustatyta. Šiuo metu tikrinami šių įmonių dokumentacija. 

Pabrėžiama, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatymu, kompetentinga institucija vykdanti kvapų kontrolę ir bei derinanti kvapų mažinimo planus yra Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.  

Taip pat skaitykite: